Marszałek Witek bezprawnie wyrzuciła trzech posłów Konfederacji z posiedzenia Sejmu! - Konfederacja

Marszałek Elżbieta Witek wykluczyła z posiedzenia Sejmu trzech posłów Konfederacji. Powodem miał być brak maseczek. Zdaniem konfederatów jest to decyzja całkowicie bezprawna. Politycy zwracają też uwagę na hipokryzję Marszałek Sejmu, która ignoruje brak maseczek wśród polityków innych ugrupowań.

Wykluczeni z posiedzenia zostali posłowie Kulesza, Berkowicz i Braun. W ich ocenie była to bezprawna decyzja wbrew ekspertyzom prawnym zaakceptowanym przez Biuro Analiz Sejmowych.

„Decyzję o wykluczeniu naszej trójki oklaskiwali posłowie Lewicy i PiS-u, którzy biorą udział w masowych imprezach bez maseczek. To hipokryzja bezczelna. W bufecie posłowie są bez maseczek! Może tam zrobimy obrady?” – powiedział poseł Konrad Berkowicz.

„Ekspertyzy prawne, z których jedna uzyskała kontrasygnatę Biura Analiz Sejmowych, jasno wskazują na bezprawność nakazu zamaskowania posłów na Sejm RP.” – dodał poseł.

Jakub Kulesza: „Mi nie przeszkadza noszenie maseczek. Nam chodzi o to, by nie dopuścić do łamania prawa. Nie możemy dać przyzwolenia, by Marszałek Sejmu mógł wykluczać posłów z obrad i głosowań wbrew ekspertyzom prawnym. Sejm to nie świątynia demokracji tylko hipokryzji i bezprawia.”

“Nie sądźcie, że posłowie Konfederacja toczą jakieś prywatne wojenki. My, w istocie, występujemy w interesie publicznym. Upominamy się o dobro publiczne. O wolność i poszanowanie prawa dla wszystkich.” – dodał poseł Grzegorz Braun.

PROTEST KONFEDERACJI POD SEJMEM

We wtorek 16 listopada o 18:00 pod Sejmem odbędzie się protest Konfederacji pt. „Stop Segregacji Sanitarnej”. Konfederaci będą sprzeciwiać się pomysłom dzielenia obywateli ze względu na stan zaszczepienia. Organizatorzy przewidują udział setek osób.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI