„Polscy europosłowie nie głosują w interesie Polski i Polaków. Trzeba to zmienić!” - Konfederacja

„Polscy europosłowie nie głosują w interesie Polski i Polaków. Trzeba to zmienić!”

Ewa Zajączkowska-Hernik podczas prezentacji liderów warszawskiej listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego, 18 kwietnia 2024 r.

– Wybory do Parlamentu Europejskiego są jednymi z najważniejszych, bo od tego kto pójdzie do europarlamentu w tych wyborach będzie zależała nasza przyszłość. Dziś naszą rzeczywistość kształtują urzędnicy, którzy tak naprawdę nigdy nie widzieliśmy na oczy. Bardzo często mamy do czynienia z bardzo przykrym zjawiskiem – polscy europosłowie nie głosują w interesie Polski i Polaków i wreszcie trzeba to zmienić!

Dlatego tak ważnym jest, żeby do europarlamentu wybrać reprezentację, która będzie broniła naszego interesu narodowego na płaszczyźnie unijnej. (…)

Jako jedna z pierwszych osób ostrzegałam przed Europejskim Zielonym Ładem i robiłam to za pośrednictwem wielu rozmów, które prowadziłam z ekspertami i politykami, które były emitowane na YouTubie na kanałach portali w których pracowałam jako dziennikarz.

Pracowałam również w zespole, który jako jedyny w zasadzie skutecznie doprowadził do tego, że takie szkodliwe ustawy jak “piątka dla zwierząt” czy ustawa “odorowa” zostały w Polsce zablokowane. A to z kolei świadczy, że jestem politykiem skutecznym.

I takim politykiem chcę być również w Parlamencie Europejskim.

Idę do Parlamentu Europejskiego z kilkoma głównymi postulatami:
Europejski Zielony Ład do kosza!
Nie możemy ponosić gigantycznych kosztów za to, że ktoś w Unii Europejskiej ubzdurał sobie, że mamy być neutralni klimatycznie podczas gry reszta świata ma to gdzieś.

• Euro w Polsce do kosza!
Nasza waluta, nasz Polski Złoty jest gwarantem naszej suwerenności, naszej niepodległości i naszej niezależności. Dlatego zrobimy wszystko, by w Polsce został nasz polski złoty, byśmy nie przyjmowali euro jako naszej waluty.

• Zmiany w traktatach unijnych do kosza!
Nie możemy pozwolić na to by zmiany, które próbuje się przepchnąć przez Unię Europejską doprowadziły do utraty naszej suwerenności na wielu płaszczyznach. Polska ma być państwem niezależnym. Ma być państwem, które może decydować w tak kluczowych sprawach jak polityka migracyjna, polityka zdrowotna czy polityka fiskalna.

• Pakt migracyjny do kosza!
Jako europoseł chcę nakłonić innych europarlamentarzystów do tego by powołać specjalną komisję śledczą ds. nielegalnej imigracji. Potrzeba ok. 180 osób do tego, by taką komisję w europarlamencie powołać. To jest możliwe! Dziwi mnie, że nikt do tej pory z tego nie korzysta. A nowy europarlament może mieć bardzo dobry klimat do tego, żeby właśnie takie inicjatywy powoływać. Mam bowiem nadzieję, że w tym europarlamencie zasiądą ludzie, którzy mają poglądy jedna bardziej eurosceptyczne. I którzy przede wszystkim odczuli na własnej skórze politykę migracyjną Unii Europejskiej i będą chcieli z tą obecną polityką migracyjną walczyć. (…)

Komentarze (1)