STOP paktom migracyjnym! STOP Zielonym rozkŁadom! - Konfederacja

STOP paktom migracyjnym! STOP Zielonym rozkŁadom!

Przewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji Stanisław Tyszka, kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego podczas konwencji Konfederacji inaugurującej start kampanii [fragmenty wystąpienia].

– W kampanii europejskiej debata będzie bardzo mocno wygaszana. Dlaczego tak będzie? Dlatego, że jedyny oczywisty, naturalny podział, polaryzacja jaka się rysuje to jest MY [Konfederacja] przeciwko wszystkim innym komitetom, które będą startowały w tych wyborach. Dlatego, że tylko my chcemy przywrócić w Europie normalność. (…)

Dlatego chcemy wprowadzić normalną reprezentację dla normalnych Polaków do Parlamentu Europejskiego. Dlatego, że ja bym postawił tezę, że w tym momencie w Parlamencie Europejskim w ostatniej kadencji Polacy byli normalnej reprezentacji pozbawieni.
Od wielu lat się mówi, że bycie europarlamentarzystą to jest taki mechanizm korumpowania, demoralizowania tych naszych pseudoelit politycznych. To się, krótko mówiąc, sprowadza do tego, że oni się tam zajmują wyłudzaniem kilometrówek zamiast walką o polskie interesy.

A Konfederacja chce wprowadzić reprezentację ludzi wykształconych, ludzi ideowych, ludzi już doświadczonych politycznie, żeby walczyli o polską rację stanu.

5 lat temu pani Ursula von der Leyen wygłosiła swoje expose kandydując na przewodniczącą Komisji Europejskiej. I głównym elementem tego expose był Europejski Zielony Ład. I proszę wyobrazić sobie, że cała polska reprezentacja europarlamentarna poparła panią Ursulę von der Leyen i Zielony Ład. Od SLD, przez postkomunistów, którzy kandydowali z listy Koalicji Obywatelskiej, przez pseudoliberałów po pseudokonserwatystów. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wrócili z Brukseli i powiedzieli dzięki nam Urszula von der Leyen, która miała na sztandarach Europejski Zielony Ład, została szefową Komisji Europejskiej. (…)

Najwyższy czas, żeby powiedzieć STOP lewackim biurokratom i ideologom, którzy przez swoje absurdalne pomysły niszczą gospodarkę Unii, niszczą gospodarkę Polski.
Najwyższy czas, by Unia przestała hamować rozwój gospodarczy, rozwój przemysłowy, rozwój techniczny i technologiczny.

Chcemy wolności w Unii Europejskiej. Nie chcemy, żeby Unia stawała się coraz bardziej enklawą dla emerytów i ludzi czekających na socjal, często przyjeżdżających spoza jej granic.

Mówimy:
– STOP paktom migracyjnym
– STOP Zielonym rozkŁadom
– STOP przymusowemu ugorowaniu ziemi
– STOP podatkom od samochodów i od wszystkiego co się rusza i dycha
– STOP ETS-om|
– STOP kolejnym absurdalnym wymysłom lewackich ideologów

Idziemy do Parlamentu Europejskiego, by stać na straży normalności. Jako Konfederacja chcemy Europy silnej siłą swoich obywateli, swoich przedsiębiorstw, poszczególnych narodów. Chcemy silnej Polski w silnej Europie.

Dlatego my, Konfederacja, jesteśmy prawdziwymi polskimi patriotami i patriotami również europejskimi.

Całe przemówienie Stanisława Tyszki podczas konwencji Konfederacji inaugurującej kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego