To nie są uchodźcy! To prowokatorzy dobrani przez służby białoruskie i rosyjskie - Konfederacja

To nie są uchodźcy! To prowokatorzy dobrani przez służby białoruskie i rosyjskie

Stanisław Tyszka w programie Śniadanie Rymanowskiego. Stanisław Tyszka startuje do PE z 1. miejsca na dolnoślosko-opolskiej liście Konfederacji.

– To jest bardzo istotne, że mamy wojnę hybrydową na granicy. To nie są żadni uchodźcy. To są prowokatorzy dobrani przez służby białoruskie i rosyjskie.

Do Krzysztofa Śmiszka
– Donald Tusk zrobił wam wodę z mózgu i niestety wielu Polakom 3 lata temu, mówiąc, że to są biedni ludzie szukający swojego miejsca na ziemi. Dopiero teraz mówi, zgodnie z prawdą, że to są grupy agresywnych mężczyzn wyselekcjonowane przez służby białorusko-rosyjskie, które atakują naszą granicę.

Konfederacja mówi bardzo jasno: polscy żołnierze, polscy strażnicy graniczni, polscy policjanci muszą mieć prawo do użycia broni. Więcej. Muszą czuć wsparcie państwa, instytucji państwowych i wsparcie obywatelskie.

Mamy sytuację w której leży w szpitalu strażnik graniczny, a pan w tym momencie działa w interesie Rosji. Jeżeli wiceminister sprawiedliwości w tym momencie, odnosząc się do słów pani Agnieszki Holland, protestuje przeciwko push-backom , w momencie jak strażnik nie wiadomo czy przeżyje, leży w szpitalu, to jest sytuacja w której powinien być natychmiast odwołany przez premiera ze stanowiska wiceministra. Natychmiast, bo to działanie nie w polskim interesie tylko w interesie Białorusi.

Komentarze (4)