Unia Europejska wyhodowała Łukaszenkę! - Konfederacja

Unia Europejska wyhodowała Łukaszenkę!

Rafał Mekler w Radio Dla Ciebie. Rafał Mekler startuje do Parlamentu Europejskiego z 5. miejsca w okręgu lubelskim.

– Unia Europejska wyhodowała Łukaszenkę. Dlaczego, drodzy Państwo? 2009 rok: Unia Europejska zapłaciła za terminal graniczny Kozłowicze 2 – 16 milionów euro. Chodzi o wsparcie granicy. Światłowód na granicy zrobili pogranicznikom 6,8 miliona euro, remonty przejść granicznych, Kamienny Łuk, Warszawski Most. Unia Europejska przyzwyczaiła Łukaszenkę, że mu płaci za ochronę granicy.

Chciałem ustalić kilka faktów, bo zdaje mi się, że mają istotne znaczenie. Ja sobie pozwoliłem sprawdzić na stronie Białoruskiej Służby Granicznej, jakie wymogi musi spełniać ktoś, kto chce przebywać w strefie przygranicznej. Okazuje się, że są potrzebne pozwolenia. Na niektóre strefy potrzebna jest nawet zgoda komendanta danego odcinka. Czyli widzimy dziś, że ci wszyscy ludzie przebywają tam za pełną zgodą i pod opieką służb łukaszenkowskich.

Dlatego moja koncepcja rozwiązania tego jest taka, że przecież jeżeli chodzi o prawa człowieka, wszyscy się chyba zgodzimy, że nie możemy narzucać ludziom, że mają żyć w określonym miejscu, skoro uciekają z tego miejsca. Więc nie możemy ich zamykać na jakimś określonym obszarze. Dlatego dziś nie możemy tych ludzi zmuszać do tego, żeby żyli w Polsce, skoro w Polsce żyć nie chcą, bo nie chcą przyjąć azylu polskiego, wolą przejść zieloną granicą, dotrzeć do Niemiec, tam poprosić o azyl. W związku z tym państwo, koalicja rządząca powinni się wpływać na swoich sojuszników w Niemczech, żeby ambasada niemiecka, francuska, holenderska, dowolna kraju zachodniego, które te kraje oczywiście mają dobre serca, przyjmują wszystkich, żeby wydawała azyl w Mińsku. W ambasadzie. I nie byłoby takiego problemu.

Cała debata z udziałem Rafała Meklera w programie Bez ogródek w Radio Dla Ciebie

Skomentuj