W Polsce można kraść i krzywdzić ludzi bez konsekwencji? Na to wygląda! - Konfederacja

W Polsce można kraść i krzywdzić ludzi bez konsekwencji? Na to wygląda!

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

Wygląda na to, że W TYM KRAJU MOŻNA KRAŚĆ I KRZYWDZIĆ LUDZI BEZ KONSEKWENCJI. Mam informację dla:
– wszystkich, którzy ZOSTALI pokrzywdzeni w czasie lockdown’ów,
– tych, którzy CZUJĄ całym sobą, że poprzednia władza łamała prawo – kupując respiratory od instruktora narciarskiego czy ściągając (niespełniające standardów) maseczki Antonowem z Chin.
– Polaków, którzy NIE mogli wchodzić po parków i odwiedzać swoich bliskich na cmentarzach.
– wszystkich, których bliscy umarli samotnie w szpitalach (na szczęście bezpiecznie – bo w maseczkach)…

• Kilka tygodni temu złożyłem na ręce Pana premiera Donalda Tuska oraz Koalicji Obywatelskiej (w polskim Sejmie) pismo z oficjalną prośbą o POPARCIE dla Uchwały powołującej „Komisję Śledczą ds. Covid-19”. Aby komisja mogła powstać, pod wnioskiem musiałoby się podpisać co najmniej 46 posłów.
Jako poseł chciałem (i nadal chcę) rozliczyć sprzedajnych „ekspertów” i polityków, którzy w czasie pandemii łamali prawo – te osoby wciąż śmieją się Polakom w twarz. A że obecna władza obiecywała rozliczenie winnych, zebranie podpisów wydawało się czystą formalnością.
Jednak, pomimo mijających tygodni, NIE było reakcji na złożone przeze mnie pismo, a partia PSL podczas rozmów kuluarowych… odmówiła złożenia podpisów. W związku z tym złożyłem kolejne pismo – tym razem w trybie „interwencji poselskiej” do Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej (KO). Zadałem pytanie: jesteście Państwo ZA czy PRZECIW rozliczeniu winnych, którzy krzywdzili Polaków w czasie pandemii? Bo obiecywaliście coś Polakom… I teraz dochodzimy do sedna.

• Właśnie otrzymałem… odpowiedź na moją interwencję poselską od Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego KO. Odpowiedź brzmi: NIE! Komisji NIE będzie. Obecna władza NIE poprze prób rozliczenia zdrajców. Niesamowite… Przyznam, że, jako poseł, jestem w kropce. Ale nie ustaję w walce.

• Polko i Polaku – ktoś ma inny pomysł, jak wsadzić winnych do paki? Bo władza tego nie chce, a na Prokuraturę także nie mogę liczyć. Skąd wiem? Wiem, bo próbowałem także i tej drogi.

Komentarze (3)