Ukraińcy będą dostawać polskie obywatelstwo, aby służyć w Policji? - Konfederacja

Ukraińcy będą dostawać polskie obywatelstwo, aby służyć w Policji?

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

• MOCNE! Zgodnie z Art. 25. „Ustawy o policji”, służbę w Policji może pełnić wyłącznie „OBYWATEL POLSKI O NIEPOSZLAKOWANEJ OPINII”. Tymczasem Komenda Główna Policji analizuje możliwość zatrudniania na etaty w polskiej policji… Ukraińców.

• Czyli rozumiem, że (działając zgodnie z zapisami Ustawy) wszystkim Ukraińcom, którzy zechcą wcielić się do polskiej Policji, będziemy dawać polskie obywatelstwo? Czy może będzie zmiana Ustawy? A co z dezerterami z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce i chcą zostać „polskimi policjantami” (a wiemy, że takich mężczyzn jest sporo)? Czy można powiedzieć, że takie osoby mają „nieposzlakowaną opinię”? Czy może Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pójdzie jeszcze dalej i stworzy specjalne służby mundurowe składające się z obywateli Ukrainy w Polsce, aby obejść „Ustawę o policji”? To byłoby nawet ciekawe – obywatele Ukrainy w policyjnych mundurach kontrolowaliby polskich obywateli w ich własnym kraju. Przyznam, że intrygująca koncepcja.

• Szykuję kolejną interwencję poselską, bo wygląda na to, że piekło zamarza na naszych oczach. Polko i Polaku, czas się obudzić!

Komentarze (4)