My chcemy walczyć! - Konfederacja

My chcemy walczyć!

Anna Bryłka “jedynką” Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wielkopolskim. Poniżej przemówienie Anny Bryłki na konwencji rozpoczynającej kampanię wyborczą Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Europa stoi dziś nad przepaścią. Przepaścią zafundowaną przez międzynarodową finansjerę, lobbystów i ojkofobów! Konfederacja inauguruje dziś swoją kampanię, aby powiedzieć temu DOŚĆ! Jako Polacy i jako Europejczycy musimy odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo istotne pytanie: Czy chcemy się temu poddać, czy zawalczymy o racjonalność, rozwój i bezpieczeństwo? My chcemy walczyć!

Cała Europa protestuje przeciwko polityce klimatycznej. Cała Europa mówi: Odrzućmy Europejski Zielony Ład. W tej kampanii powie Wam to nawet Donald Tusk i Mateusz Morawiecki. Ale tylko po to, żeby tuż po wyborach znów Was oszukać! Dokładnie tak, jak cała proeuropejska klasa polityczna oszukuje Was już od 20 lat. Polacy nie mogą dać się znów oszukać! O tym będą te wybory!

Kandyduję w wyborach do PE aby obronić Polaków przed kosztowną, absurdalną i niszczącą polityką klimatyczną.

MUSIMY ODRZUCIĆ:
– zakaz aut spalinowych
W 2026 r. ma zostać przeprowadzona weryfikacja rozporządzenia zakazująca nowych aut spalinowych od 2035 roku, to jedyna szansa, aby zatrzymać te absurdalne przepisy i my to zrobimy!

dyrektywę budynkową
Polacy mają prawo budować, ogrzewać, modernizować swoje domy i mieszkania zgodnie z własnymi możliwościami finansowymi i potrzebami bytowymi, a nie pod przymusem unijnego urzędnika i potencjalną karą. Dyrektywa budynkowa prowadzi do ograniczenia prawa własności, a w konsekwencji do wywłaszczenia! A jak kogoś nie stać na remont? Odwrócona hipoteka? My mówimy NIE, my to odrzucimy!

podatki klimatyczne!
Nie ma naszej zgody na nowe podatki w cenie gazu, oleju opałowego, węgla czy paliwa do zasilania pojazdów. Te podatki w ramach ETS2 mają wejść w życie już w 2027 roku! I przy optymistycznym założeniu 45 euro za tonę CO2 cena oleju napędowego wzrośnie o 53 gr, tona węgla o 580 zł, a gaz ziemny o 400 zł za tonę; My mówimy NIE, my to odrzucimy!

– zalewanie osuszonych torfowisk użytkowanych rolniczo!
400 tys. ha w Polsce co odpowiada 63 tys. gospodarstw rolnych; Jakiś wariat wymyślił w Brukseli, że zaleje nam 400 tys. ha ziemi, a polskie władze chcą się temu poddać – to ABSURD! Do kosza!

– ugorowanie
Nie ma naszej zgody, żeby dopłacać do likwidacji rolnictwa w Polsce!

Co więcej w sporze rolnym, handlowym, transportowym między Polską a Ukrainą Bruksela staje na po stronie państwa, które nie jest w Unii i przeciwko Polsce, która w Unii jest. Oddaliśmy naszą suwerenność organizacji, która w kwestii spornej staje po stronie naszego adwersarza. 

Musimy skończyć z myśleniem, że Parlament Europejski to jest kariera przedemerytalna dla zasłużonych partyjnych towarzyszy! To tam zatwierdzane jest prawo klimatyczne, tam wprowadzane są nowe unijne podatki! Polska nie potrzebuje tam rozleniwionych, tłustych kotów, którzy tam nic nie robią! Polska potrzebuje tam twardych, odważnych i ideowych ludzi, którzy codziennie będą walczyć o normalność, racjonalność, bezpieczeństwo – o polskie interesy!

Takich ludzi dzisiaj proponuje Konfederacja. O tym będą te wybory – czy 9 czerwca wybierzemy młodość i dynamikę, czy bandę leśnych dziadków, których proponuje PiS, Platforma czy Lewica.

Na koniec słowo do szefowej Komisji Europejskiej, która już podzieliła się swoimi obawami na temat Konfederacji. Tak, Pani Von Der Leyen – ma Pani rację, idziemy po panią i cieszymy się na to spotkanie, proszę się pakować.

Dla nas liczy się tylko Polska, idziemy bronić Polski i walczyć o Europę naszych marzeń. Po pierwsze POLSKA! Chodźcie z nami, już 9 czerwca!

Skomentuj