Przestańcie się bawić i weźcie się do roboty! - Konfederacja

Przestańcie się bawić i weźcie się do roboty!

Michał Wawer, wystąpienie w Sejmie, 21 listopada 2023 r.

– Piękne jest to obserwowanie, jak PiS z PSL-em się przerzucają odpowiedzialnością za to, co się dzieje na granicy. I za to co się dzieje w polskiej gospodarce. Ja przypominam, że 19 maja 2022 roku w Parlamencie Europejskim wszystkie obecne tu partie poza Konfederacją zagłosowały ZA otwarciem granic Unii na ukraińską gospodarkę, na ukraiński transport! Lewica, Platforma, PSL i PiS!

– Mamy nadal rząd Mateusza Morawieckiego. Przypominam siedzącym tutaj na tej sali ministrom, wiceministrom, panu premierowi, że nadal pełnicie funkcje! I w tym czasie, kiedy my tu siedzimy, kiedy dzielimy sobie funkcje w komisjach, polscy transportowcy na granicy kolejny tydzień marzną, głodują zmagają się z groźbami przemocy fizycznej ze strony Ukraińców!
Więc składam wniosek formalny, żeby ministrowie, wiceministrowie przestali się bawić w okupowanie mównicy i wzięli się do roboty, żeby wesprzeć polską branżę transportową.