Sprzeciwiamy się terroryzowaniu warszawiaków przez organizację Ostatnie Pokolenie - Konfederacja

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Ewy Zajączkowskiej-Hernik i Marka Szewczyka, 23 kwietnia 2024 r.

Ewa Zajączkowska-Hernik:
– Dzisiaj naszą konferencję organizujemy pod warszawską Syrenką. Bardzo symbolicznym i charakterystycznym miejscem dla warszawiaków. Miejscem, które zostało również zniszczone przez organizację Ostatnie Pokolenie. I właśnie ze względu na Ostatnie Pokolenie jesteśmy tutaj ponieważ protestujemy i stanowczo sprzeciwiamy się terroryzowaniu warszawiaków, kierowców w Warszawie przez organizacje typu Ostatnie Pokolenie.

Warszawiacy stali się zakładnikami ekoterrorystów z organizacji Ostatnie Pokolenie. Ci odklejeni aktywiści przyklejają się do warszawskich ulic blokując warszawiakom dojazd do pracy, do szpitali, do szkół, co jest skandaliczne! Warszawiacy muszą mieć swobodę poruszania się po swoich ulicach. Nie mogą im przeszkadzać w tym odklejeni ekoaktywiści, którzy protestują w ten sposób.

Dlatego dziś jako Konfederacja składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie. Tym przestępstwem według nas jest akt terroryzmu i działania jako zorganizowana grupa przestępcza.
Przypominam, że organizacja Ostatnie Pokolenie została uznana w Niemczech za organizację przestępczą. Dlatego mamy nadzieję, że polskie władze zaczną wreszcie sobie radzić z takimi organizacjami i nie pozwolą na to by warszawiacy, warszawscy kierowcy stali się zakładnikami ekoaktywistów. (…)

Marek Szewczyk:
– Grupa Ostatnie Pokolenie działa. Jej działania są o charakterze zorganizowanej grupy przestępczej, o charakterze terrorystycznym. Bo jak inaczej nazwać to, co wyprawiają? Czyli demolowanie, dewastowanie zabytków, miejsc symbolicznych dla lokalnych mieszkańców, jak również dla całej Polski. Jak nazwać utrudnienia w ruchu drogowym, które sprowadzają zagrożenie nawet kataklizmu w ruchu lądowym i to jest wysokie zagrożenie? Jeszcze nikt na tym nie ucierpiał, ale osoby, które wtargną na ulicę, przy mostach, które blokują te główne arterie miejskie, co powoduje opóźnienie chociażby w dojeździe karetek pogotowia i innych służb, które angażują przez to służby, które powinny w tym czasie zajmować się swoimi obowiązkami, pilnować porządku publicznego – te właśnie bezprawne działanie można nazwać działaniem o charakterze terrorystycznym i jako zorganizowana grupa przestępcza. Dlatego chcemy, aby zajęły się tym odpowiednie organy ścigania. Składamy zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, żeby prokuratora wszczęła postępowanie w sprawie tejże grupy.

Ta grupa została w Niemczech uznana za zorganizowaną grupę przestępczą, za organizację terrorystyczną, przez sąd krajowy w Monachium. Tak się kończy to na Zachodzie. Tam widzimy dużo większy poziom eskalacji zachowań tejże grupy. To nie tylko ataki na muzea, ale to również ataki innych grup na sieci elektroenergetyczne, które pozbawiają zwyczajnie mieszkańców prądu!

Nie chcemy, aby eskalacja prowadziła do tego, że poza oblewaniem, nie wiem, czy syrenki, która znajduje się za nami, czy blokowaniem dróg, nastąpiły dalsze próby wywierania jakiegoś przymusu. Jakiejś presji na rządzących przez tą zorganizowaną grupę, która jest finansowana w dużej mierze, wspierana finansowo przez Ratusz Miasta Stołecznego Warszawy. Gdzie ma na dogodnych, preferencyjnych warunkach wynajmowaną swoją siedzibę, gdzie mogą się zbierać, gdzie mogą takie organizacje również swoje działania planować.

Rafał Trzaskowski powinien wypowiedzieć tą umowę z uwagi na charakter i działania szkodzące Warszawie, szkodzące warszawiakom! Chcemy tutaj natychmiastowej reakcji. Chcemy, żeby służby wreszcie zajęły się tym, czym powinny. Niestety Rafał Trzaskowski znany jest z tego, że finansuje różne lewackie organizacje, tak jak finansował szkolenia dla Antify – i domagaliśmy się delegalizacji. Tak również teraz chcemy, żeby organy ścigania zajęły się tą ekstremą lewicową, żeby w Polsce był porządek, była praworządność, żeby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie, a nie, żeby byli blokowani i żeby prowadziło to do jakiejkolwiek eskalacji.