„Premier Morawiecki nie ma pojęcia, co się dzieje” - Konfederacja

„Premier Morawiecki nie ma pojęcia, co się dzieje”

– Konfederacja będzie w opozycji wobec nowego centrolewicowego rządu. Tak jak była w opozycji wobec rządu populistyczno-socjalistycznego Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast dla nas ze względu na powagę państwa i interesu obywateli jest ważne, żeby Polska była reprezentowana w Brukseli na istotnych spotkaniach – mówił w TVN w programie “Kawa na ławę” przewodniczący klubu poselskiego Konfederacji, Stanisław Tyszka.

– Tym bardziej że na tym spotkaniu, które się zapowiada na 14-15 grudnia będzie oczywiście też mowa na temat planów dalszej federalizacji Unii Europejskiej.

– Siedzimy sobie w ciepłym studio, a toczy się walka o polską branżę transportową. Branża transportowa to jest 6% polskiego PKB. Ludzie stoją na granicy i walczą o polską gospodarkę. Walczą dlatego, że wszystkie polskie partie reprezentowane w Parlamencie Europejskim 19. maja 2022 zgodziły się na otwarcie całkowite granic z Ukrainą. Na liberalizację handlu. I w tym momencie firmy transportowe z Ukrainy, z Białorusi wypierają firmy polskie. A to jest nasza bardzo silna branża na skalę europejską. I dlatego to jest poważny problem gospodarczy.

– Dlaczego Platforma, Lewica, Trzecia Droga milczy? Dlaczego PiS w tym momencie abdykował? Dlaczego rząd Morawieckiego abdykował? Moi koledzy tłumaczyli panu premierowi na spotkani o co chodzi z tymi protestami transportowców. Czyli, że transportowcy chcieliby przywrócenia zezwoleń dla kierowców ukraińskich, tak jak było przed wojną. I żeby polscy kierowcy przestali stać w wielodniowych kolejkach po stronie ukraińskiej. I co się dowiedzieli? Uwaga! Że pan premier nie ma pojęcia co się dzieje.