Rząd Tuska w tym wypadku przelicytował poprzedni rząd. Czyli będzie drożej! - Konfederacja

Rząd Tuska w tym wypadku przelicytował poprzedni rząd. Czyli będzie drożej!

Grzegorz Braun na konferencji prasowej w Sejmie w dniu 9 kwietnia 2024 r.

– Konferencja prasowa Konfederacji poświęcona kolejnym dobrodziejstwom, które na zgubę normalnych ludzi, narodu polskiego szykuje rząd. Aktualnie Donalda Tuska, ale poprzednio Mateusza Morawieckiego. Jedni i drudzy dwoją się i troją, żeby nieba przychylić Polakom, a tutaj konkretnie, żeby dachu nad głową przychylić. Chodzi o mieszkania. Rzecz jasna to jest stały motyw, stały wariant gry wyborczej we wszystkich kampaniach. Politycy mainstreamowych partii prześcigają się w rozwieszaniu gruszek na wierzbie i opowiadają jak to umożliwią Polakom, zwłaszcza młodym zakup własnego mieszkania, własnego domostwa. Wiadomo, że to jest dla wielu polskich rodzin kluczowy dylemat, kluczowy problem, którego rozwiązanie czy brak rozwiązania rzutuje na wszystkie inne dziedziny życia.

Tak jak rząd PiS-u, zjednoczonej łże-prawicy, wyszedł z projektem taniego kredytu, kredyt 2%, po to, żeby Polacy mieli więcej mieszkań. No i oczywiście skutkowało to wywindowaniem cen mieszkań, a nie zwiększeniem ich podaży. Tak teraz rząd Donalda Tuska – rząd totalnej opozycji, która przesiadła się do ław rządowych – przelicytował poprzedni rząd. Jak słyszymy w opracowaniu jest kredyt jeszcze tańszy, bo 0%.

Otóż zadziała ten sam mechanizm! Jest to wyjście naprzeciw nie potrzebującym, nie mieszkańcom bez mieszkania, ale wyjście naprzeciw deweloperom. Wyjście naprzeciw tym, którzy będą mogli więcej zarobić, a mniej się narobić.

Jaki jest klucz, jakie jest realne rozwiązanie problemu? Oczywiście obniżenie cen mieszkań, a to znaczy obniżenie cen wszystkiego co się na budowę mieszkania składa. Upraszczanie formalności, a nie piętrzenie trudności. Jeśli surowce, materiały będą mniej kosztowały to i budowa mieszkań będzie prostsza. (…)