Posłowie Konfederacji wpisani na listę wrogów Ukrainy „do odstrzału" - Konfederacja

Posłowie Konfederacji wpisani na listę wrogów Ukrainy „do odstrzału”

Brak reakcji polskiego rządu doprowadzić może wkrótce do tragedii. Na stronie Myrotworec, na której publikowana jest lista tzw. wrogów Ukrainy i za którą stoją ukraińskie służby, pojawiły się nazwiska posłów Konfederacji.

Konfederacja kilka dni temu interweniowała w sprawie Hubert Ojdany, przywódcy rolniczych protestów. Hubert Ojdana po opublikowaniu jego danych na stronie Myrotworec, zaczął otrzymywać pogróżki. Rolnik w obliczu tych gróź miał wyjechać z Polski. Ostatecznie otrzymał od polskich władz ochronę.

Michał Wawer na konferencji prasowej wyjaśniał wówczas czym jest lista Myrotworec:
– Na tę listę wpisywani byli kolaboranci, zbrodniarze wojenni i wiele z osób, które zostały wpisane na tę listę później zniknęło bez śladu, albo zostało zamordowanych. I teraz na tej liście znajdują się również Polacy.

Przypomniał również, że na tej liście wrogów Ukrainy, za którą stoją ukraińskie służby, znalazło się już dwóch działaczy Konfederacji, Rafał Mekler i Tomasz Buczek. Obaj byli zaangażowani w protesty transportowców na granicy polsko-ukraińskiej. Obecnie wspierają protesty rolników.

Teraz na liście znaleźli się również posłowie Konfederacji, z wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Bosakiem na czele. A także posłowie Krzysztof Mulawa i Witold Tumanowicz.

Tak w mediach społecznościowych skomentował fakt wpisania na listę Myrotworca poseł Krzysztof Mulawa:
Panie ministrze Radosławie Sikorski, panie ministrze Marcinie Kierwisńki, ledwie wczoraj byłem u Was z interwencją poselską, kiedy Ukraińcy zastraszyli polskiego rolnika, który chciał opuścić Polskę w obawie o życie i zdrowie. Rolnik został wpisany na listę wrogów Ukrainy, listę śmierci, Myrotworec.
Dzisiaj ja, jako stojący w pierwszej linii z polskim rolnikiem i przewoźnikiem, zostałem wpisany na listę wrogów Ukrainy.
Proszę o pilny kontakt Panów Ministrów, bo jest już kilka kroków za daleko.
Rolnicy, przewoźnicy, a teraz już polski parlamentarzysta jest do odstrzału przez “braci Ukraińców”…