„Wzrastająca przestępczość bezpośrednio związana z imigracją to fakt” - Konfederacja

„Wzrastająca przestępczość bezpośrednio związana z imigracją to fakt”

Poseł Witold Tumanowicz w Sejmie, 12 kwietnia 2024 r.

– Protokół o zmianie umowy z Ukrainą słuszny, choć wiele lat spóźniony. Wzrastająca przestępczość bezpośrednio związana z imigracją, także z Ukrainy, to fakt. Przypadki pijanych kierowców i innych przestępców zza wschodniej granicy to już po prostu plaga.

Kilka dni temu cała Polska żyła makabrycznym mordem niedaleko stąd na Woli, gdzie głównym podejrzanym jest Andrij S. – tutaj już wspominany. Tacy zwyrodnialcy nie mogą pozostać bezkarni.
W zeszłym roku ponad 17 tys. przestępstw popełniali cudzoziemcy. Mamy też do czynienia z bezczelnym łamaniem zakazów sądowych.

Konfederacja oczywiście będzie głosować za spóźnionym, acz potrzebnym, mechanizmem pociągania do odpowiedzialności obywateli Ukrainy. Tak, by nie mogli ucieczką na Ukrainę unikać kary.