Nie na taką Unię Polacy głosowali w referendum ponad 20 lat temu! - Konfederacja

Nie na taką Unię Polacy głosowali w referendum ponad 20 lat temu!

Poseł Witold Tumanowicz z mównicy sejmowej, 26 kwietnia 2024 r.

– Ta debata, którą tutaj wysłuchaliśmy, przypomina trochę terapię po 20 latach nieudanego małżeństwa. Bo nie na taką Unię Polacy głosowali w referendum ponad 20 lat temu!

Nie na zbiurokratyzowanego i zepsutego ponadnarodowego molocha.
Polacy nie głosowali za tysiącami migrantów.
Polacy nie głosowali za unijnymi podatkami.
Polacy nie głosowali za szaleńczą dekarbonizacją i kosmicznymi cenami prądu!
Polacy nie głosowali za Europejskim Zielonym Ładem!
Nie głosowali za pozbyciem się złotówki.
Nie głosowali za traktatem lizbońskim, który PiS przecież wprowadzał i się zgodził, wasz prezydent podpisał.
Nie głosowali za Urszulą von der Leyen!

Przecież to wasi europosłowi ją wybrali. To wasi posłowie, posłowie PiSu, wybrali Urszulę von der Leyen, którą teraz tak krytykujecie. To jest wasza spuścizna, waszej polityki! To wszystko wspólnie i w porozumieniu tutaj, PiS i PO, wprowadzaliście. Polacy zostali przez was po prostu oszukani.

A wy powinniście zacząć myśleć o Polsce, bo to polski naród was wybrał – do tej izby, jak i do Parlamentu Europejskiego – a nie unijni biurokraci! Dziękuję.