„Politykom, którzy chcą wysłać polskich żołnierzy na Ukrainę, przypominam, że...” - Konfederacja

„Politykom, którzy chcą wysłać polskich żołnierzy na Ukrainę, przypominam, że…”

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

Tym politykom, którzy:
• sugerują, że Polska wgniecie „Putina w ziemię”,
• rozważają wysłanie polskich żołnierzy na Ukrainę
…przypomnę, że połowa wszystkich głowic nuklearnych, które posiada osiem największych potęg świata należy do… Rosji (1647 rosyjskich głowic jest uzbrojona i przeznaczona do BEZPOŚREDNIEGO użycia!). Co gorsza, prestiżowy uniwersytet w Princeton przeprowadził symulację, która pokazuje, iż w przypadku ataku nuklearnego, pierwszy z nich powinien nastąpić na… Wrocław, czyli na cele NATO w Polsce. Symulacja zakłada w ciągu kilku godzin śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi. Nikt z sojuszników nie zdąży realnie pomóc.

• Rozumiem (jako poseł Konfederacji), że Polska ma zobowiązania wobec państw NATO i USA (międzynarodowa współpraca militarna jest ważna – #WeAreNATO), ale… NIE SZARŻUJMY.

Podyskutowałbym merytorycznie i kulturalnie z Panem Radosławem Sikorskim o polskiej polityce obronnej, ale… Pan minister zablokował mnie oficjalnie na platformie Twitter. Niesamowite!

Panie premierze Donaldzie Tusk, Panie marszałku Szymonie Hołownio – gdzie ten Panów otwarty dialog, o którym wielokrotnie mówiliście z mównicy sejmowej? Bo to kolejny przypadek, gdy zamiast wymiany zdań, Państwa minister BLOKUJE posła opozycji w debacie.

PS. Jestem PRZECIWNY wysyłaniu polskich żołnierzy na Ukrainę!
Czym innym jest oficjalna pomoc uciekającym kobietom i dzieciom przed wojną, a czym innym… otwarte zaangażowanie się w wojnę.