Europejski Zielony Ład zniszczy nas wszystkich - Konfederacja

Europejski Zielony Ład zniszczy nas wszystkich

Anna Bryłka – przemówienie podczas Wielkiej konwencji samorządowej Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w Krakowie, 23 marca 2024 r.

– Europejski Zielony Ład zniszczy nas wszystkich. Dokładnie. Ideologia klimatyzmu zniszczy nas wszystkich. I wymienię najważniejsze elementy tej zielonej polityki klimatycznej, przede wszystkim forsowanej na poziomie Unii Europejskiej.

Dyrektywa budynkowa, dyrektywa EPBD. To jest prawdziwa rewolucja w budownictwie. Zeroemisyjne budynki od 2028 roku. Mam nadzieję, Konrad, że zawarłeś to w swoim budżecie miasta Kraków, że tak cię to będzie dużo więcej kosztować. Obowiązkowa fotowoltaika, zakaz paliw kopalnych: zakaz węgla, zakaz gazu, zakaz oleju opałowego. Klasy efektywności energetycznej od G do A i przechodzenie z klasy do klasy efektywności energetycznej. Paszporty renowacji i przymusowe remonty. Bez świadectwa efektywności energetycznej nie kupicie państwo, nie wynajmiecie państwo domu lub mieszkania. Kto za to wszystko zapłaci? Kogo w ogóle będzie stać na tą rewolucję budynkową?

W tych kosztach będą również partycypować samorządy. W dyrektywie budynkowej wyraźnie czytamy, że państwa członkowskie powinny podejmować środki zapobiegające eksmisjom z powodu renowacji. Co to oznacza? To oznacza, że Bruksela przewiduje, że po wprowadzeniu tej dyrektywy może dochodzić do takiego zjawiska jak eksmisje! Kto będzie ponosił ciężar tej eksmisji? Samorząd. Przede wszystkim samorządy.

To nie jest żart, bo we Francji od 2023 roku obowiązuje zakaz wynajmowania mieszkań ze świadectwem energetycznym o klasie G+. To jest po prostu zamach na własność prywatną. Do tego doprowadzi implementacja dyrektywy budynkowej.

To nie koniec polityki klimatycznej w budownictwie. Od 2027 roku wchodzi w życie ETS 2. Co to jest? To jest objęcie budynków mieszkalnych i transportu prywatnego systemem handlu emisji, co będzie kosztowało przeciętne polskie gospodarstwo domowe rocznie 1500 złotych. System emisji ETS 2 obciąży podatkami od emisji każdego obywatela. Największe koszty poniosą najbiedniejsi. Najbiedniejsi, którzy nie będą w stanie ocieplić swoich domów zgodnie ze standardami Unii Europejskiej, a także zakupić po prostu drogiego elektrycznego auta.

Dochód rozporządzalny gospodarstw domowych zostanie zdewastowany przez wyższe opłaty za energię elektryczną, ogrzewanie oraz paliwa zasilające pojazdy. Bo polityka klimatyczna to także transport. Zakaz aut zasilanych tradycyjnym paliwem, czyli de facto zakaz aut spalinowych.

Kolejne rozporządzenie Euro 7. Dotyczące ograniczenia emisji spalin z samochodów osobowych, dostawczych, autobusów, ciężarówek i przyczep. Kolejne paszporty, tym razem obowiązkowy ekologiczny paszport pojazdu, który będzie zawierał informacje na temat jego efektywności środowiskowej w momencie rejestracji.

Ale oczywiście to nie wszystko, jeśli chodzi o transport! Bo mamy nowe podatki od aut spalinowych wynikające z Krajowego Planu Odbudowy, kamieni milowych:
– podatek od rejestracji auta spalinowego – 2025 rok,
– stały podatek od posiadania auta spalinowego – 2026 rok.

Wynegocjowane kamienie milowe przez premiera Morawieckiego zgodnie z zasadą: zanieczyszczający płaci. (…)

Polityka klimatyczna w rolnictwie. Ugorowanie, ograniczenie stosowania środków ochrony roślin, ograniczenie stosowania nawozów, ponowne nawodnienie osuszonych torfowisk. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych wyliczył, że wprowadzenie Europejskiego Zielonego Ładu doprowadzi do ograniczenia produkcji rolnej nawet o 12% w Unii Europejskiej.

Europejski Zielony Ład w rolnictwie oznacza wzrost cen żywności dla konsumentów. W konsekwencji oznacza utratę suwerenności żywnościowej i uzależnienie się od importu żywności z krajów trzecich. Z Ukrainy, z Rosji, czy z państw Ameryki Południowej.

Europejski Zielony Ład, zatwierdzony przez premiera Morawieckiego na szczycie Rady Europejskiej w grudniu 2019 roku. Pakiet Fit for 55, zatwierdzony przez premiera Morawieckiego w grudniu 2020 roku.

Dzisiejsza koalicja rządząca, na czele z premierem Donaldem Tuskiem, kontynuuje tę politykę. Do rządu weszli fanatycy z partii Zielonych, a resortem klimatu kieruje ekologiczny radykał, realizując po prostu cele klimatyczne Unii Europejskiej. Cele samozagłady i zubożenia Europejczyków.

A my mówimy NIE dla Europejskiego Zielonego Ładu! NIE dla dyrektywy budynkowej! NIE dla Stref Czystego Transportu! NIE dla kamieni milowych! NIE dla dyktatu Unii Europejskiej!

Najpierw rozbijemy układ w samorządach! Potem rozbijemy w układ w Brukseli. Już nas się tam boją. I słusznie!

Nie dajmy się oszukać. Nie dajmy się oszukać pięknymi hasłami, hasłami unijnych eurokratów. Nie dajmy sobie wmówić, że to dla naszego dobra. Obrońmy naszą suwerenność, niepodległość i wolność. Obronimy też nasze samorządy!