Pół roku rządów Tuska to pasmo sukcesów państwa... niemieckiego! - Konfederacja

Pół roku rządów Tuska to pasmo sukcesów państwa… niemieckiego!

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem posła Krzysztofa Mulawy i Bartosza Bocheńczaka, 13 czerwca 20224 r.

Bartosz Bocheńczak:
– Koalicja Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi pod kierownictwem Donalda Tuska rządzi już pół roku. Czas na podsumowanie tego okresu. Czas na bilans tych “dokonań”.

Zacznijmy od kompromitującego poziomu realizacji “100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów”. Całkowicie zrealizowano zaledwie – UWAGA – 6 konkretów. 15 zostało zrealizowanych częściowo, a jeden z tych konkretów został zawieszony.
W pierwszych 100. dniach ze 100 konkretów nie zrealizowano 78! A czegóż to z takich najważniejszych kwestii nie zrealizowano.

Przede wszystkim, co dla nas jako Konfederacji było bardzo istotne, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Staraliśmy się jako Konfederacja jakoś wesprzeć ten postulat, złożyliśmy swój projekt ustawy podnoszącej kwotę wolną od podatku do 60 tys. zł. Najpierw zostało to odłożone, a w tym momencie, ze względów proceduralnych marszałek Hołownia zrzucił to w ogóle z porządku głosowania.

Następny postulat – kasowy PIT dla przedsiębiorców. To był postulat, który miał poprawić płynność. Płynność obrotu gotówkowego między przedsiębiorcami. Miał sprawić, że ten podatek płacimy tylko w chwili, kiedy przedsiębiorca dostanie zapłatę za zrealizowaną dostawę usługi czy też towaru.

Miało być zmniejszenie biurokracji, miało być mniej ministerstw, urzędów, agencji, instytutów. Wszystkiego mamy więcej. Mamy więcej ministrów, mamy więcej ministerstw.

Mieliśmy rozliczyć za działania, za farsy Komendanta Głównego Policji. Również to nie zostało zrobione.

Dzisiaj w drodze na tą konferencję prasową zaglądnąłem na stację benzynową sprawdzić po ile to paliwo? Czy faktycznie mamy po 5,19 zł? Jakież było moje zdziwienie, że mamy prawie 7 zł za litr paliwa.

Miały zostać stworzone warunki do odbudowy polskiego rolnictwa. Tymczasem polskie rolnictwo ma się niestety coraz gorzej.

Miał być wprowadzony zerowy VAT na transport publiczny i wiele innych usług ułatwiających życie i zmniejszających koszty życia Polakom. (…)

Dzisiaj mamy pół roku. 180 dni i to nie zostało zrealizowane. Na dodatek mamy podniesiony VAT na żywność do 5%. (…) Są zdejmowane kolejne tarcze wspierające Polaków, bez konkretnego planu jak obniżyć koszty życia przez wprowadzenie pewnych rozwiązań, które mają obniżyć ceny choćby energii. (…)

Krzysztof Mulawa:
– Pierwsze pół roku rządów Donalda Tuska to pasmo nieustających sukcesów – sukcesów państwa niemieckiego! Za coś takiego Donaldowi Tuskowi i wszystkim jego przyjaciołom nie należy się tort.

Przez pierwsze pół roku my widzimy kolejne opóźnienia w budowie elektrowni atomowej. Cieszyliśmy się, kiedy Platforma przyłączała się do naszej krytyki, lawinowej krytyki PiSu, kiedy obserwowaliśmy przez 8 lat opóźnienia w budowie elektrowni atomowej na Pomorzu. Ale potem, jak Donald Tusk objął władzę, tylko i wyłącznie zwiększyło się to opóźnienie.

Idziemy dalej. Kolejna bardzo ważna inwestycja, to wydaje się teraz już kluczowa inwestycja, Centralny Port Komunikacyjny. To co otrzymujemy to bardzo sprawnie tłumaczone przez Tuska i jego przyjaciół, że właściwie nie wiemy, na czym stoimy. Czy port komunikacyjny powstanie, czy on nie powstanie. Otrzymujemy rozbieżne sygnały.

Idziemy dalej. Rozpatrywane jest powołanie nowego parku narodowego Doliny Dolnej Odry, co zablokuje możliwość żeglugi śródlądowej na Odrze. Przeciwko tej żegludze protestowali i protestują ekolodzy, którzy są finansowani z Ministerstwa Środowiska – z Ministerstwa Środowiska niemieckiego!

To jest tylko tych kilka przykładów świadczących o tym, że przez ostatnie pół roku realizowane są interesy nie polskie, a niestety te przykłady pokazują, że są to interesy niemieckie.

Rząd Donalda Tuska wielokrotnie nie dotrzymywał swoich przyrzeczeń. Tych 100 konkretów. Mamy chaos w prawie. Mamy chaos na granicy i Konfederacja, pomimo bardzo dobrego wyniku wyborczego, zakasa rękawy i będziemy nadal bardzo mocno artykułowali to, co złego dzieje się w Państwie Polskim, a czego autorem jest Donald Tusk.