Nie wypada panie marszałku Hołownia! Naprawdę - Konfederacja

Nie wypada panie marszałku Hołownia! Naprawdę

Grzegorz Płaczek na serwisie X.
Grzegorz Płaczek startuje do PE z 4. miejsca na liście Konfederacji w okręgu obejmującym Dolny Śląsk i Opolskie.

Serce mi wyrywa, gdy słyszę słowa Pana marszałka Szymona Hołowni na temat śmierci polskiego żołnierza na granicy, podczas gdy jeszcze parę miesięcy temu… fotografował się w polskim Sejmie z nielegalnymi imigrantami, szeroko się uśmiechając. Nie wypada, Panie marszałku. Naprawdę.

• Ale to nie koniec historii… Doprawdy w osłupienie mnie wprawia fakt, gdy słyszę słowa żalu płynące z ust szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, któremu jest jakże smutno, że zginął żołnierz. Jakoś Panu nie było smutno, gdy Żandarmeria Wojskowa aresztowała naszych żołnierzy za oddanie strzałów ostrzegawczych na granicy kilka miesięcy temu (broniąc się przed 50-cioma nielegalnymi kaukaskimi imigrantami), albo gdy Pana koledzy z rządu karmili nielegalnych imigrantów pizzą czy Bóg sam raczy wiedzieć czym, destabilizując pracę polskim służbom na granicy polsko-białoruskiej. Hańba!

• Człowiek umarł, a politycy dwóch największych zwaśnionych obozów PiS-u i Platformy „podgrzewają temat” w mediach, przerzucając się odpowiedzialnością. Ten rozliczy tego, a ten tamtego. Niestety wzajemne obrażanie się dwóch zwaśnionych klanów nie przywróci polskiemu żołnierzowi życia. Należy działać i NIE dopuścić do tego, aby kiedykolwiek sytuacja się powtórzyła. Samym obrzucaniem się błotem niczego nikt nie naprawi. Zwłaszcza, gdy rządowa propaganda ruszyła i już nie wiadomo, co w sprawie jest prawdą, a co fałszem.

• Dlatego, jako poseł Konfederacji wysyłam dziś do Ministra Obrazy Narodowej (W TRYBIE INTERWENCJI POSELSKIEJ) listę szczegółowych pytań, czyli tzw. LISTĘ WSTYDU. Oczekuję odpowiedzi w ciągu max. 14 dni. Czas zacząć działać i pomóc polskim żołnierzom, a nie obiecywać (zwłaszcza w czasie wyborów) gruszek na wierzbie lub… zapraszać kolejnych nielegalnych imigrantów do Sejmu, aby zrobić sobie z nimi „sweet focię”.