Ten podatek to skutek oddania przez PiS suwerenności Polski - Konfederacja

Ten podatek to skutek oddania przez PiS suwerenności Polski

Włodzimierz Skalik w Sejmie o nowych podatkach oraz podwyżkach opłat.
– Ta prawa kolumna to jest efekt. To jest rezultat błędnej polityki na przestrzeni ostatnich lat. I chciałbym zwrócić uwagę, że te podwyżki podatków, pojawienie się również nowych podatków stało się pomimo stosowanej tarczy inflacyjnej. To dowodzi kompletnej nieudolności i braku skuteczności aktualnej władzy, która pozorując walkę z inflacją, jak widać doprowadza do ruiny kieszenie polskich obywateli.

– Zastanawiamy się jak długo Polacy dadzą się testować? Jak długo Polacy pozwolą na drenowanie swoich kieszeni? Pytanie o przedsiębiorców jak długo będą akceptować tą podwyżkę [ZUS-u], która jest praktycznie co roku w tak wysokiej kwocie?

– Przy tej okazji chcemy zwrócić uwagę, że podatek od plastiku to jest nowy podatek. To nowa kategoria podatku nałożona przez Unię Europejską. To jest przykład, jak rząd – niby propolski, niby patriotyczny – oddaje suwerenność na rzecz Unii Europejskiej. Na rzecz superpaństwa. Oprócz tego podatku od plastiku jest to również wdrażane – w oparciu o tę oddaną suwerenność – również podatek od czynności finansowych. Ale również systemów komunikacji od czynności, które praktycznie wykonujemy na co dzień.

– W najbliższym czasie, o czym donosi prasa, możemy spodziewać się wzrostu cen energii aż o 70%! Będzie to kolejny impuls, który będzie doprowadzał do biedy gospodarstwa domowe i polskie firmy. Tego wszystkiego można by było uniknąć. Wystarczyło realizować program Konfederacji. Program, z którego realizacji nie rezygnujemy.

– Będziemy starali się odebrać Unii Europejskiej prawa do nakładania podatków bezpośrednio na terytorium Polski. Uważamy, że prawo nakładania podatków powinno wyłącznie przysługiwać polskim władzom. Mamy gotowe ustawy Tanie Paliwo, Prąd bez VAT, ustawa likwidująca jednym ruchem 15 podatków i parapodatków. Dysponując klubem parlamentarnym, będzie nam dużo łatwiej je wdrażać i proponować Izbie. Mamy gotowy projekt reform podatków CIT, PIT, VAT. Chcemy dać wolność dla przedsiębiorców, jeżeli chodzi o ZUS. Prawdziwie dobrowolny ZUS. Mamy nadzieję, że uda nam się to wdrożyć kwotę wolną od podatku w wysokości 12-krotności pensji minimalnej. Będzie to naturalnym hamulcem przed podnoszeniem przez władze pensji minimalnej. Będzie to sprzężenie zwrotne.