Unia Europejska nas oszukała! To nie jest Unia do której przystępowaliśmy - Konfederacja

Unia Europejska nas oszukała! To nie jest Unia do której przystępowaliśmy

Poseł Witold Tumanowicz w przemówieniu na konwencji samorządowej Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w Lublinie.

– Pełnomocnikiem wyborczym do samorządu jestem już trzeci raz, wcześniej dwa razy jako pełnomocnik wyborczy Komitetu Ruch Narodowy. I wtedy pamiętam, rejestrowaliśmy ten komitet, rejestrowaliśmy listy z taką nadzieją, że przede wszystkim pokażemy swój program, pokażemy siebie, pokażemy, że mamy liderów, którzy są chętni do tego, aby zmieniać rzeczywistość. Nie było zbyt wielkich nadziei na mandaty. Zresztą okazało się, że ich nie otrzymaliśmy. (…) Natomiast w tym momencie jako sojusz – Konfederacja, czyli sojusz wolnościowców, narodowców, w tym wypadku także Bezpartyjnych Samorządowców – mamy do czynienia z sytuacją w której mamy realnie szansę na to, aby zdobyć mandaty! Mamy realnie szansę na to, aby odbetonować te układy! (…)

Połączyła nas wolność. (…) Wolność, która jest nam odbierana, odbierana na każdym kroku! (…) To jest większa filozofia, większa szaleńcza ideologia klimatyzmu, która odbiera nam szansę na to, aby normalnie się rozwijać. Dlatego rolnicy obecnie walczą nie tylko o swój byt, ale walczą o polską gospodarkę, o polski interes narodowy! Walczą o to, czy my staniemy się kolonią w ramach wielkiego supermocarstwa, jakim jest Unia Europejska, czy będziemy jednak suwerenni. Czy będziemy mogli postawić taki piec, jaki chcemy, czy będzie to nam narzucane albo będzie nawet zakazane, żeby na przykład mieć piec gazowy. Do tego już to dochodzi! Jeszcze niedawno dotowali piece gazowe, a teraz nam ich zabraniają!
Będziemy mieli miasta 15-minutowe. Będą nam ograniczać przemieszczanie się. Będą mówili nam, co mamy jeść. To są wszystkie rzeczy, które odbierają nam wolność.

Unia Europejska nas oszukała! To nie jest Unia Europejska ta, do której przystępowaliśmy. Ostrzegaliśmy przed tym. Wiele z naszych środowisk mówiło o tym, że przystąpienie do Unii Europejskiej doprowadzi do sytuacji, kiedy będzie nam odbierana suwerenność. Krok po kroku, krok po kroku. I to się niestety dzieje! Tak to wygląda. (…)

Ci ludzie, którzy uwierzyli w to, co mówiła Unia Europejska, uwierzyli w wolność, uwierzyli w to, że Unia Europejska da nam szansę na rozwój, są teraz w tym momencie oszukani! I to trzeba powiedzieć bardzo jasno i wyraźnie. To, co oni obiecywali wtedy, w tym momencie nie jest realizowane. Jest realizowana agenda zupełnie przeciwna!

Agenda, która powoduje to, że będziemy musieli tak naprawdę w swoim własnym kraju przemykać w tych miastach 15-minutowych Żeby tylko się nie narazić, żeby przypadkiem śladu węglowego nie zostawić.
Będziemy musieli płacić za nowy system ETS2 Tak naprawdę wszystko, co będziecie kupować, będzie dodatkowo obarczone kolejnymi rachunkami. Będziemy płacić podatki za posiadanie samochodów spalinowych, to wszystko, na co zgodził się rząd PiS! (…) Oni wszyscy się na to zgodzili, właściwie prowadząc politykę unijną, zupełnie na kolanach. Natomiast teraz będą w wygodnej pozycji – opozycji, będą mówili, oni się tak naprawdę na to nie zgadzali, oni tego w ogóle nie przyklepywali. Sprzedali naszą suwerenność, nie otrzymując za to nawet żadnych pieniędzy. Taka jest prawda, sfrajerzyli się na arenie międzynarodowej.

I nie dajcie sobie wmówić tego, że oni byli w jakikolwiek sposób przeciwni, dlatego, bo ich europosłowie głosowali przeciwko temu, tamtemu. Wszelkie narzędzia miał premier Mateusz Morawiecki do tego, aby się temu sprzeciwić!

I oczywiście w tym zakresie nie mamy absolutnie żadnych złudzeń co do tego nowego rządu, który jest obecny. On także będzie wprowadzał nam tutaj właśnie wszystkie te dyrektywy unijne bez mrugnięcia okiem. Dlatego, bo oczywiście na usługach niemieckich, niemieckich interesów będą nam tutaj te wszystkie szaleństwa wprowadzać, jak chociażby te 90% redukcji emisji CO2, które zapowiedziała Urszula Zielińska, wiceminister klimatu. Te wszystkie rzeczy będzie nam nowy rząd także wprowadzał, ale nie dajcie się zwieść, że Prawo i Sprawiedliwość w tym zakresie było lepsze. Nie, nie było lepsze. Oni są wszyscy z tej samej kliki!

Walczymy o to, aby rzeczywiście rozbić ten betonowy układ! Jako Konfederacja będziemy walić i walić w ten beton aż się w końcu skruszy!