Polska zamienia zły rząd Morawieckiego na zły rząd Tuska - Konfederacja

Polska zamienia zły rząd Morawieckiego na zły rząd Tuska

Konfederacja przeciw rządowi Donalda Tuska! Dlaczego? W kilku punktach wyłuszczył to na serwisie X Marek Tucholski: Borys Budka z mównicy sejmowej właśnie zachwala Donalda Tuska jako kandydata na premiera. Przypomnijmy mały wycinek dokonań Tuska w okresie jego poprzednich rządów:

1. Wzrost stawek podatku VAT,
  2. Wzrost składek na ZUS,
  3. Wprowadzenie podatku od czynności cywilno-prawnych,
  4. Obłożenie spółek komandytowo-akcyjnych podatkiem CIT,
  5. Rozszerzenie podatku od nieruchomości,
  6. Zmielenie 750 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zmian ustrojowych,
  7. Rozrost biurokracji.

Do tego liczne afery, inwigilacja dziennikarzy, strzelanie do górników, strzelanie do cywilów, w tym kobiet i dzieci podczas Marszu Niepodległości, oddanie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej Rosjanom itd.

Polska zamienia zły rząd Morawieckiego na zły rząd Tuska. Nie spodziewajmy się niczego dobrego po nowym starym premierze.

Posłowie Konfederacji głosowali przeciw. Bartłomiej Pejo gorzko skomentował wybór rządu pod kierownictwem Donalda Tuska: „Wspaniały dzień”? dla kogo? ekipy, która wejdzie od jutra na stołki … Konfederacja przeciw!