Posłowie Konfederacji wsparli protestujących na granicy polsko-ukraińskiej - Konfederacja

Posłowie Konfederacji wsparli protestujących na granicy polsko-ukraińskiej

Politycy Konfederacji wsparli protestujących na polsko ukraińskiej granicy polskich przewoźników i rolników. W Medyce pojawił się wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak oraz posłowie Andrzej Zapałowski, Witold Tumanowicz i Krzysztof Mulawa.

Medyka to kolejne przejście graniczne z Ukrainą na którym od wczoraj pojawili się protestujący. W tym wypadku rolnicy z Oszukanej Wsi. Natomiast od 6 listopada trwa Strajk Przewoźników na trzech innych przejściach granicznych.

Protest polskich przewoźników to efekt tego, że poprzez stworzenie warunków do nieuczciwej konkurencji, firmy ukraińskie wypychają z rynku polską branżę transportową. Wiele polskich firma transportowych stanęło przed realnym widmem bankructwa!

Dlatego przewoźnicy nie przestaną walczyć o swoje prawa, dopóki ponownie nie zostaną wprowadzone zezwolenia komercyjne dla firm ukraińskich. Liczba ich przewozów do Polski wzrosła 7,5-krotnie. Przed wybuchem wojny na Ukrainie strona polska udostępniła 160 tys. zezwoleń na przewóz, a obecnie jest już ponad 880 tys.

Konfederacja od początku wspiera protest polskich przewoźników, a część polityków Konfederacji, jak Rafał Mekler, jest w ten protest zaangażowana bezpośrednio. To już nie pierwsza wizyta polityków na granicy. Nie pierwsza również interwencja w sprawie słusznych żądań branży transportowej.

W ostatnim czasie protestem bardzo mocno zainteresowały się również media co skomentował jeden z polityków Konfederacji Tomasz Buczek, który sam podejmował w ostatnim czasie różne interwencje związane z protestem.