Poseł może zwrócić się do marszałka Sejmu, żeby SPIER...AŁ? Okazuje się, że TAK - Konfederacja

Poseł może zwrócić się do marszałka Sejmu, żeby SPIER…AŁ? Okazuje się, że TAK

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

NIESAMOWITE!

Chciałbym poinformować opinię publiczną o tym, jak zadziałała w polskim Sejmie “Komisja Etyki Poselskiej”. Otóż…

• 09.03.2024 r. Pani poseł Anna Maria Żukowska z Lewicy opublikowała oficjalnie na platformie X wpis (skierowany do Pana marszałka Szymona Hołowni, aby SPIER…AŁ. [oznaczyłbym Panią poseł w niniejszym wpisie, ale Pani poseł zablokowała mnie na platformie X – może ktoś pomoże i poda dalej niniejszy wpis oznaczając Panią Annę???]

• Pomyślałem, że chyba śnię i… 15.03.2024 r. skierowałem “Wniosek o ukaranie naganą” Panią poseł do “Komisji Etyki Poselskiej”. Byłem chyba jedynym posłem, który zareagował. Dziwne, ale… idźmy dalej.

• Sprawa wydawała się prosta. Niezależnie od tego, jak się różnimy – NIE wolno pozwalać na tak patologiczny poziom publicznej debaty i na obrażanie innych.

• Trzy miesiące później zostałem zaproszony na “Komisję Etyki Poselskiej”, aby uzasadnić mój Wniosek. Podnosiłem argument, iż tak się nie godzi, że to haniebne i tego typu słowa (skierowane do Pana marszałka) są po prostu wbrew etyce. No bo jak miałoby być inaczej? Przecież to poziom rynsztoka. A może nawet gorzej.

• I teraz Polacy… wisienka na torcie… UWAGA!!! “Komisja Etyki Poselskiej” oficjalnie UMORZYŁA sprawę. Innymi słowy – poseł na Sejm RP może (zdaniem “Komisji Etyki Poselskiej”) zachęcać publicznie marszałka (i nie tylko), aby SPIER…AŁ i wszystko jest w porządku. Jak się okazuje – tak MOŻNA.

• Mam świadomość, że obecna władza niczym się nie różni od tej minionej i zadziałał “partyjny klucz i ochrona swoich”, ale gdybym miał na to większy wpływ – zdelegalizowałbym taką Komisję, a członków głosujących “za umorzeniem” wyrzuciłbym za burtę. Jak można uczyć etyki innych, samemu NIE mając o niej pojęcia?

Komentarze (3)