Protest przewoźników. „Czyje interesy reprezentuje Polska Policja?!” - Konfederacja

Protest przewoźników. „Czyje interesy reprezentuje Polska Policja?!”

Od kilku dni, ze strony polskich władz i policji, łamane są ustalenia zawarte z polskimi przewoźnikami, którzy protestują na granicy polsko-ukraińskiej. Kolejny raz potrzebna jest interwencja posłów Konfederacji.

Na wczorajszej konferencji prasowej w Medyce (24 listopada 2023) mówił o tym poseł Andrzej Zapałowski:
– Wczoraj prosto z Sejmu pojechałem ponownie do protestujących w Korczowej. Dość duże oburzenie. Ponieważ policja, wbrew porozumieniom, puszczała pod eskortą po kilkadziesiąt samochodów.
Było porozumienie w którym była mowa, że puszcza się 3-4 samochody na godzinę. Rozmawiałem z szefem policji, który dowodził w tym momencie. Rozmawiałem z wicewojewodą ok. 11.00 w nocy. Protestujący chcieli iść na porozumienie, że zwiększą przepustowość do 8 samochodów na godzinę. Ale pod warunkiem, że wszystkie strony, w tym policja i władze, będą dotrzymywać takiego porozumienia. Wojewoda mi powiedział, że rano pojedzie i będzie rozmawiał. Nie chciał mi dać słowa, że przystaje na takie porozumienie. Dla mnie to jest elementem jakiejś gry. (…)

Ale nie tylko takie problemy dotykają protestujących polskich przewoźników. Pod ich adresem padają ze strony ukraińskich kierowców konkretne groźby. W sieci pojawiają się filmy na których słychać ze strony ukraińskich kierowców, którzy próbują sami rozwiązać “problem” protestu, choćby takie okrzyki jak: Sława Ukrainie! Śmierć Lachom!

Poseł Andrzej Zapałowski zwraca na to uwagę i podkreśla, że policja w takich wypadkach zachowuje dziwną bierność. Mimo że są to groźby karalne. Jednocześnie ta sama policja, jak wynika z pisma, które zamieścił na serwisie X poseł Zapałowski, chce… rozwiązania protestu. Poseł Zapałowski skomentował to krótko: Polska Policja działa przeciwko protestującym rolnikom i transportowcom, chociaż oni wypracowują dla nich pensje. Polska Policja nie reaguje na groźby karalne Ukraińców w Korczowej w postaci okrzyków – Śmierć Lachom! Czyje interesy reprezentuje Polska Policja?????