Inflacja, segregacja i kapitulacja. Konfederacja podsumowuje rządy PiS w 2021 roku - Konfederacja

Inflacja, segregacja i kapitulacja. Tymi hasłami Konfederacja podsumowuje rządy PiS w 2021 roku. Zdaniem polityków tej formacji, trudno znaleźć tak złe 365 dni w wykonaniu jakiejkolwiek władzy po 1989 roku.

Przewodniczący Koła Konfederacji, Jakub Kulesza, powiedział: „Ten rok w wykonaniu PiS należy określić trzema słowami: inflacja, segregacja i kapitulacja. To są trzy płaszczyzny porażek, jakie poniósł rząd w minionym roku.” – Kulesza mówił o najwyżej inflacji od 21 lat – „Jest to konsekwencja polityki monetarnej i efekt licznych podatków. Od początków rządu PiS wprowadzono lub podwyższono 47 podatków!”

Polityk Konfederacji odniósł się również do wysokiego wzrostu cen gazu i prądu. Po oficjalnym komunikacie od Urzędu Regulacji Energetyki (URE) już wiemy, że od 1 stycznia w każdego z nas uderzy ogromna podwyżka cen prądu i gazu. Rachunki za energię elektryczną wzrosną aż o 54 proc., a za gaz o 24 proc. – „Wraz ze wzrostem ceny gazu, wzrosną ceny nawozów i żywności. To wszystko odbije się na kieszeniach Polaków.”

Tomasz Grabarczyk zabrał głos w sprawie segregacji sanitarnej, narzuconej w tym roku przez rząd. Zdaniem dyrektora biura prasowego Konfederacji to właśnie polityka lockdownu i bezprawnych obostrzeń doprowadziła do największej nadmiarowej liczby zgonów. – „150 tysięcy ludzi zmarło nie z powodu koronawirusa, a z powodu zapaści systemu ochrony zdrowia.”

„Na koniec roku rząd zaserwował nam ustawę segregacyjną, którą przewodzi Czesław Hoc. Ustawa ta ma wsparcia zjednoczonej koalicji covidowej (PO, PSL, lewica i P2050). Niestety obawiamy się, że apogeum segregacji sanitarnej nie miało jeszcze miejsca, dlatego jako Konfederacja deklarujemy, że będziemy z nią cały czas walczyć.”

Kapitulacja rządu na arenie międzynarodowej

Krzysztof Bosak odniósł się do fatalnej w jego ocenie polityki rządu PiS na arenie międzynarodowej w 2021 roku. Były kandydat na prezydenta odniósł się do kapitulacji rządu w sprawie polityki klimatycznej Unii Europejskiej i w sprawie sporu z Czechami o kopalnie w Turowie.

„Warto nadmienić, że według niemieckiego serwisu Verviox mamy w Polsce niemal najdroższą energię elektryczną. Gorzej pod tym względem jest tylko w Niemczech, Rumunii i Czechach.” – powiedział Bosak.

„Porażka nastąpiła także jeśli chodzi o stosunki sojusznicze. Zawiodła polska polityka na kierunku amerykańskim, polityka wasalistycznego, bezwarunkowego partnerstwa. Zmieniła się władza w Waszyngtonie i nie został kamień na kamieniu z projektu Fort Trump.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI