Glapiński z odznaczeniem za wybitne sukcesy ekonomiczne. Konfederacja: Powinien honorowo zrezygnować - Konfederacja

Prezes NBP Adam Glapiński został nagrodzony „za wybitne zarządzanie bankiem centralnym w czasie pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego”. Nagroda „Giganta Polska Press” otrzymał od wydawnictwa przejętego przez Orlen. “Glapiński powinien honorowo zrezygnować z funkcji szefa NBP niż przyjmować jakiekolwiek nagrody” – mówią politycy Konfederacji.

“W opinii Konfederacja prezes Glapiński raczej powinien honorowo zrezygnować z funkcji szefa NBP niż przyjmować jakiekolwiek nagrody, które uderzają w rozum i godność człowieka.” – powiedział poseł Michał Urbaniak.

“Polska jest na całym świecie podziwiana za bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe.” – powiedział Adam Glapiński odbierając nagrodę. Michał Urbaniak wymienił wszystkie “sukcesy” prezesa NBP. “Mamy największą inflację od ćwierćwiecza, problemy finansowe kredytobiorców, rekordowe ceny paliw, gazu, energii elektrycznej czy węgla. 260 tys. zamknęło się od początku tego roku.”