Konfederacja domaga się dymisji Jacka Sasina. „To jest szkodnik polskiej gospodarki. - Konfederacja

Konfederacja domaga się dymisji ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina. „Jacek Sasin to szkodnik” – mówią politycy i wskazują na chaos, który wicepremier wywołał zapowiedzią podatku od nadmiarowych zysków i trzech nowych obciążeń na rynku mieszkalnictwa.

Jacek Sasin ma być odpowiedzialny za nowy projekt rządu w ramach polityki mieszkaniowej. Szef MAP ma wprowadzić trzy podatki/podwyżki podatków: daninę transakcyjną, quasi-podatek od przychodów z budynków i wyższą stawkę podatku od nieruchomości. „Te pomysły pojawią się znikąd, jak zwykle bez większych szczegółów i znajomości rynku. To jest jakaś aberracja.” – powiedział Robert Winnicki.

„To jest sposób na to, żeby w tych czasach dołożyć Polakom kolejne podatki. Dlatego żądamy natychmiastowej dymisji Jacka Sasina. Ten człowiek powinien jak najszybciej zniknąć z polskiego życia publicznego.”

„Jacek Sasin jest szkodnikiem polskiej gospodarki, polskiego życia publicznego. Do tej pory nie odpowiedział za wybory kopertowe, których nie było. Nie bez przyczyny dostał przydomek odwrócony Midas, bo nieważne czego się dotknie, zamienia to w gruz i w popiół.” – stwierdził Tomasz Grabarczyk z biura prasowego Konfederacji.

Zdaniem Konfederacji Sasin ogłosił podatek od nadmiarowych zysków na potrzeby politycznej wojny z Mateuszem Morawieckim, wywołując tym samym chaos wśród przedsiębiorców i miliardowe straty na warszawskiej giełdzie.