Konfederacja zebrała podpisy pod ustawą o ukróceniu bezkarności policji! - Konfederacja

Konfederacja zebrała podpisy pod ustawą o ukróceniu bezkarności policji!

Politycy Konfederacji zebrali wymagane podpisy pod ustawą o ukróceniu bezkarności policji. Projekt poparło całe koło Konfederacji oraz politycy Polski 2050, PiS i koła Polskie Sprawy. Teraz ustawa będzie mogła trafić do marszałka sejmu. Jej założeniem jest oznaczenie nakrycia głowy policjantów numerami identyfikacyjnymi, tak, by funkcjonariusze nie czuli się anonimowi i nie stosowali nadmiernej przemocy wobec obywateli.

Polskę obiega film ze skandalicznego zachowania policji, która ochraniała spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami w Inowrocławiu. Widać na nim, że jeden z policjantów w sposób absolutnie bezzasadny używa gazu łzawiącego wobec protestujących.

Ta sytuacja to kolejny materiał dowodowy pokazując w jaki sposób policja zachowuje się wobec obywateli. – powiedział Tomasz Grabarczyk z biura prasowego Konfederacji.

Oczywiście nie pochwalamy stosowania wyzwisk wobec policjantów, ale bądźmy szczerzy, te osoby nie zachowywały się w sposób agresywny fizycznie. Reakcją policjanta nie powinno być strzelenie gazem po oczach. Stało się tak, bo ten policjant czuje się bezkarny.

Konfederacja przygotowała projekt o zmianie ustawy o policji, który politycy nazywają ustawą ukróceniu bezkarności policji. Podpisali się pod nim posłowie Polski 2050 Szymona Hołowni, PiS-u oraz koła Polskie Sprawy.

,,Oczekujemy, że ten projekt nie zostanie skierowany do zamrażarki sejmowej, a wszystkie partie poważnie do niego podejdą. To jest projekt, który powoduje, że policjanci przestaną być anonimowi.”

Ustawa wprowadza numery identyfikacyjne na każdym rodzaju nakrycia głowy funkcjonariuszy policji, które będzie musiało być umieszczone w widocznym miejscu, umożliwiającym jego identyfikację, w tym na hełmach oddziałów prewencji.

PROJEKT USTAWY