Skandaliczne słowa rzecznika MSZ! - Konfederacja

Skandaliczne słowa rzecznika MSZ!

Na oficjalnej konferencji prasowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rzecznik tego resortu Pan Łukasz Jasina powiedział kilka skandalicznych zdań –  Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb – Nie uszło to uwadze polityków Konfederacji, którzy przygotowali interpelację do szefa MSZ, Zbigniewa Raua, w której domagają się zabrania stanowiska w tej sprawie i odcięcia się od słów rzecznika. ,,Nadgorliwość jest czasami gorsza od komunizmu.”

Nadgorliwość jest czasami gorsza od komunizmu – powiedział poseł Robert Winnicki, odnosząc się do słów rzecznika MSZ oraz ostatniej aktywności polskiej dyplomacji. Konfederacja krytycznie odnosiła się do upadłego już pomysłu tzw. “misji pokojowej”, którą proponował rząd. Krytycznie do całego projektu odniosły się Stany Zjednoczone, NATO oraz sam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zdaniem polityków Konfederacji jest to przykład nadgorliwości polskich polityków, narażając przy tym bezpieczeństwo Polski.

Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji. Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb. – takie słowa wypowiedział wczoraj rzecznik MSZ, Łukasz Jasina.

Jedyną służbą na jakiej jest rzecznik MSZ, to jest służba państwu polskiemu i narodowi polskiemu – powiedział Winnicki.

Konfederacja przygotowała interpelację do ministra Zbigniewa Raua, w której oczekuje komentarza do słów rzecznika resortu. Politycy podkreślają, że chcą wiedzieć, czy szef polskiej dyplomacji popiera takie stanowisko. – Chcielibyśmy wiedzieć, czy na czele polskiej dyplomacji stoi człowiek, który podpisuje się pod słowami, że polski rząd i Polacy są sługami narodu ukraińskiego. – powiedział Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI