Konfederacja przeciwko ustawie Niedzielskiego. Zapowiada protest pod Sejmem. - Konfederacja

Konfederacja przeciwko ustawie Niedzielskiego. Zapowiada protest pod Sejmem.

16 listopada w trakcie posiedzenia Sejmu Konfederacja organizuje protest przeciwko ustawie ministra Adama Niedzielskiego. Na Wiejskiej przeciwnicy segregacji sanitarnej mają wyrazić swój sprzeciw wobec projektu, który według zapowiedzi szefa MZ, ma trafić na najbliższe obrady.

Minister Niedzielski zapowiedział, że projekt ustawy segregacyjnej, mający dać możliwość pracodawcom weryfikowania czy pracownik jest zaszczepiony, zmierza właśnie do rządu i trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu. W projekcie ma się znaleźć m.in. przepis o przesuwaniu niezaszczepionych pracowników na inne stanowiska, co może wiązać się np. z niższym wynagrodzeniem.

Witold Tumanowicz: „Minister Niedzielski znów kolanem będzie chciał dopychać ustawę, która wraca do sejmu, a która będzie segregować pracowników, a pracodawca będzie miał bezprawny wgląd w historię medyczną swojego pracownika, czyli dane wrażliwe.”

Minister wydaje się pewny swojego projektu, a inne partie wyrażają dla niego swoje poparcie. Optymistycznie do tej ustawy nastawieni są politycy lewicy.

Witold Stoch: „Partie totalnej opozycji ochoczo dołączają do tego projektu, chwalą ministra Niedzielskiego. Wielka covidowa koalicja na rzecz segregacji sanitarnej cały czas działa. Mamy nadzieję, że kiedyś w końcu politycy opozycji pójdą po rozum do głowy.” – Stoch dodał, że wielu polityków opozycji często mówi o przestrzeganiu Konstytucji, popierając przy tym projekty, które ją łamią. – „To my jako Konfederacja bronimy wolności i praw sprzeciwiając się segregacji sanitarnej.”

16 listopada Konfederacja protestuje pod Sejmem

Na protest „Stop Segregacji Sanitarnej” pod Sejmem zaprosił poseł Grzegorz Braun: „Zapraszamy tu, na Wiejską pod Sejm, gdzie w trakcie najbliższego posiedzenia możemy spodziewać się kolejnej wrzutki, za pomocą, której rząd będzie próbował nielegalnie rozszerzyć swoje władztwo nad życiem i zdrowiem Polaków.”

Protest odbędzie się o godzinie 18:00. Wezmą w nim udział liderzy Konfederacji.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI