Braun pokazał ekspertyzę prawną przeciwko nakazowi maseczek w Sejmie! - Konfederacja

Braun pokazał ekspertyzę prawną przeciwko nakazowi maseczek w Sejmie!

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun przedstawił ekspertyzę prawną z opiniami autorstwa profesorów Marka Chmaja i Sabiny Grabowskiej. Oceniają one nakaz zakrywania ust i nosa na terenie Sejmu jako nakaz bezprawny. – “To istotna okoliczność w sprawie. Rad jestem, że w taki sposób potwierdzają się moje wcześniejsze intuicje prawne w tej sprawie”
Dyrektor Koła Poselskiego Konfederacja, Włodzimierz Skalik powiedział: “Od ponad roku posłowie Konfederacji zwracali uwagę na bezprawność zarządzeń Pani Marszałek. Na bezprawność egzekwowania tych przepisów. Okazało się, że głos naszych posłów był cały czas lekceważony, w związku z tym postanowiliśmy zaczerpnąć opinii dwóch autorytetów w dziedzinie prawa.”

W opinii profesora Marka Chmaja: “Wprowadzenie przez Prezydium Sejmu obowiązku zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające na terenie Sejmu w drodze zarządzenia może pozostawać w sprzeczności z artykułami Konstytucji RP, które wyrażają zasadę wolności osobistej i prawa do decydowaniu o życiu osobistym.”

Wiceminister Zdrowia: Maseczki zostaną z nami na zawsze

Wiceminister Zdrowia, Waldemar Kraska, powiedział w Polsat News, że maseczki zostaną z nami na zawsze. Skomentował to poseł Konfederacji, Artur Dziambor.

“Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście chcemy żyć w świecie wiceministra Kraski, czy może chcemy wrócić do normalności? Niektórzy z nas są tak starzy, że pamiętają jeszcze luty 2020 roku, kiedy tego całego szaleństwa nie było. Życzę wszystkim nam powrotu do tego.” – powiedział poseł Artur Dziambor.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI