Konfederacja chce zwolnienia prof. Środy z UW! Chodzi o skandaliczny wpis na temat niezaszczepionych. - Konfederacja

Politycy Konfederacji złożyli pismo do rektora Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie skandalicznego wpisu prof. Magdaleny Środy. Znana lewicowa aktywistka napisała na Facebooku kilka zdań pod adresem osób niezaszczepionych. “Można mieć tylko nadzieję, że gawiedź niezaszczepiona wymrze rychło.” – napisała wykładowczyni UW, nazywając przy tym przedstawicieli ruchów na rzecz dobrowolności szczepień “kretynami”, a liderów Konfederacji “dziadami”. Poseł Robert Winnicki podpisał pismo do władz uczelni, o zwolnienie prof. Środy ze stanowiska oraz publiczne przeprosiny za swojego pracownika ze strony Uniwersytetu.

Na Starym Mieście dwóch dziadów (Korwin i Braun) protestuje dziś przeciwko segregacji epidemiologicznej, bo “zdrowie to prywatna sprawa”; sprzedają przy okazji książki w rodzaju “Protokoły mędrców pandemii”. Oczywiście sami doskonale wiedzą że ruch antyszczepionkowy jest ruchem kretynów, ale na kretynach można przecież ubić niemały wyborczy interes, więc dziady łapią wiatr w żagle. Im więcej głupot wypowiedzą, im więcej jadu wysączą tym zadowolenie zgromadzonej gawiedzi większe… Można mieć tylko nadzieję, że gawiedź niezaszczepiona wymrze rychło.. (bo Korwin i Braun z pewnością zaszczepieni, muszą przecież przeżyć kolejne pokolenia kretynów, a te odradzają się w Polsce jak grzyby po deszczu.” – taki wpis pojawił się w sobotę na facebookowym profilu u Magdaleny Środy

Konfederaci przekazali do rektora Uniwersytetu Warszawskiego pismo, w którym domagają się zwolnienia prof. Środy oraz przeprosin zarówno ze strony autorki wpisu, jak i uczelni.
Witold Tumanowicz z Rady Liderów Konfederacji tak skomentował sprawę: “Składamy w imieniu Roberta Winnickiego pismo do rektora UW w sprawie skandalicznych słów prof. Magdaleny Środy, których profesor polskiej uczelni nie powinien nigdy powiedzieć. Chodzi o słowa: “można mieć tylko nadzieję, że gawiedź niezaszczepiona wymrze rychło”.

Michał Nieznański: W sobotę Warszawą przeszło kilka tysięcy osób w marszu Stop Segregacji Sanitarnej. To nie był marsz antyszczepionkowców, tylko ludzi, niegodzących się na segregację! P. prof. Środa wyzwała ich od kretynów. I to mówi profesor etyki!”

Dyrektor biura prasowego, Tomasz Grabarczyk: “Sytuacja jest skandaliczna! Pracownik naukowy, profesor UW, osoba, która przynajmniej na papierze stanowi elitę intelektualną naszego narodu, w swoim chamskim wpisie na FB, pisze, że liczy na to, że połowa Polaków umrze! To godzi w standardy akademickie.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI