Konfederacja obnaża kłamstwa Niedzielskiego: Osoby zaszczepione również zarażają i przenoszą wirusa! - Konfederacja

Na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Konfederacji udowodnili, że minister Adam Niedzielski kłamie i manipuluje danymi dotyczącymi szczepień. Ich zdaniem szef MZ ignoruje udział osób zaszczepionych w zakażeniach oraz zgonach na skutek Covid-19. Konfederacja opiera się na danych właśnie z Ministerstwa Zdrowia oraz potwierdzonych przykładach z Polski i innych państw, które wskazują, że osoby zaszczepione również zarażają i również są narażone.

20 września Adam Niedzielski stwierdził: “udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc., czyli 99,1 proc. nowych zakażeń to są ludzie niezaszczepieni, a jeśli chodzi o zgony to odsetek ten wynosi 98 proc.” Później minister potwierdził te słowa w Polsat News. Za to w lutym 2021 minister Niedzielski mówił: “wszyscy szczepieni przeciw Covid-19 są chronieni przed ciężkimi objawami i hospitalizacją”

„MINISTER NIEDZIELSKI ZWYCZAJNIE WAS WSZYSTKICH OKŁAMUJE!”

Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia niemal 1/3 zakażeń z ostatniego tygodnia w Polsce to osoby zaszczepione, a ponad 1/5 zgonów to osoby zaszczepione. Do tego dodajmy jeszcze poprawkę, że w ochronie zdrowia nie ma konieczności testowania osób zaszczepionych, co wynika z rządowego rozporządzenia.

Zakażenia w Polsce (10-17.09): zaszczepieni 1 107 (27,98%)/niezaszczepieni: 2 850 (72,02%)

Zgony w Polsce (10-17.09): zaszczepieni: 10 (17,86%)/niezaszczepieni: 46 (82,14%)

Zakażenia w Polsce (17-24.09): zaszczepieni: 1 453 (28,64%)/niezaszczepieni: 3 621(71,36%)

Zgony w Polsce (17-24.09): zaszczepieni: 16 (20,51%)/niezaszczepieni: 62 (79,49%)

Artur Dziambor: „Społeczeństwu wmawiane jest, że szczepionka ratuje przed zachorowaniem, przed ciężkim przejściem choroby i przed śmiercią. Niestety statystyka mówi inaczej. Statystyka mówi, że nie mamy do czynienia z 1%, tylko z 20% jeśli chodzi o zgody i z 30% jeśli chodzi o zakażenia osób zaszczepionych. O tym nie mówi minister Niedzielski.”

„Minister Niedzielski zwyczajnie was wszystkich okłamuje! Apelujemy do mediów, żeby nie powielać kłamstw ministra Niedzielskiego.” – dodał poseł Konfederacji.

Poseł Krzysztof Bosak wskazał, że dane, które przedstawia on oraz jego partyjni koledzy mają pozwolić ludziom mieć pełen ogląd sytuacji: „Naszą misją jest przekazywać informacje, które uważamy, że dla społeczeństwa są znaczące. Tego samego oczekujemy od rządu. Wnioski każdy powinien wyciągać sam. (…) Te informacje, które podajemy, nie mają na celu podejmować za ludzi decyzji, czy się szczepić, czy się nie szczepić. To przeciw czemu protestujemy to manipulowanie postawami przy ogromnym deficycie informacji.”

Krzysztof Bosak wymienił kilka przykładów z Polski oraz innych państw, które potwierdzają, że szczepienia nie gwarantują pełnej ochrony przed zakażeniem Covid-19:

Olsztyn. 240 uczniów Szkoły Podstawowej zostało objętych kwarantanną, po tym jak mieli kontakt z zakażonym COVID-19 nauczycielem. Nauczyciel był w pełni zaszczepiony.

Opole. W jednej ze szkół w Opolu u nauczyciela wykryto Covid-19. Kwarantanną objęto 5 klas, łącznie ponad 100 uczniów. Rzecznik opolskiego ratusza poinformował, że nauczyciel, który zachorował, był zaszczepiony.

Lublin. Trzy klasy z Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie zostały wysłane na naukę zdalną po tym jak miała kontakt z nauczycielką u której wykryto Covid-19. Nauczycielka była w pełni zaszczepiona.

Izrael. Już pod koniec czerwca Chezy Levy, dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia w telewizji publicznej oznajmił, że około 40-50 proc. nowych przypadków stanowią osoby zaszczepione. “Ponad połowa z 514 pacjentów hospitalizowanych w Izraelu z powodu ciężkiego przebiegu choroby Covid- 19 w połowie sierpnia była w pełni zaszczepiona” – poinformował portal beckershospitalreview, powołując się na magazyn Science i oficjalne dane największej organizacji zarządzającej opieką zdrowotną w Izraelu.

Irlandia, gdzie “The Irish Times” przekazał informację, że 54% osób hospitalizowanych z powodu COVID- 19 jest w pełni zaszczepione, a prawie 17% zgonów od kwietnia, to zgony osób w pełni zaszczepionych.

Singapur, będący w czołówce najlepiej wyszczepionych państw na świecie (80% w pełni zaszczepionych), właśnie zanotował największą od początku pandemii liczbę zakażeń.

„To potwierdza w praktyce, że osoby zaszczepione na Covid-19 również się zarażają, również przenoszą wirusa. Potwierdzają to badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób i brytyjskiego Uniwersytetu w Oksfordzie.”

„Jaka jest przyczyna tych ogromnych różnic w danych? Albo polski rząd podaje nam informacje, które nie są do końca zgodne z prawdą, albo Polacy są jakimś fenomenem medycznym.” – zakończył poseł.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI