Konfederacja do rządu ws. stawek VAT: Czy wy macie Polaków za idiotów? - Konfederacja

Konfederacja do rządu ws. stawek VAT: Czy wy macie Polaków za idiotów?

Politycy Konfederacji wykazali, że rząd kłamie w sprawie podwyżek stawek VAT na gaz, energię i ciepło systemowe. Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin zapowiedzieli podwyżkę stawek tego podatku do 23%, tym samym kończąc jego kilkumiesięczną obniżkę w ramach tarczy antyinflacyjnej. Zdaniem konfederatów do takiej podwyżki wcale nie musi dojść, ponieważ UE pozwala na minimalne stawki w wysokości 5%. “Każda rzecz, którą powiedział premier Sasin, jest kłamstwem. Rząd zamierza wprowadzić  stawki VAT 18 punktów procentowych powyżej tego, co wymaga Unia Europejska.”

“Chcemy przedstawić, jak rząd kłamie w sprawie stawek podatkowych VAT. Rząd intencjonalnie wprowadza społeczeństwo w błąd, twierdząc, że od 1 stycznia musi podnieść stawki podatku VAT do poziomu wymaganego przez Unię Europejską.” – powiedział poseł Krzysztof Bosak.

“W związku z czym znosi  większość ulg wynikających z tak zwanej tarczy antyinflacyjnej. Polacy będą płacić więcej za wszystko, w szczególności w czasach kryzysu energetycznego: za prąd, ciepło i gaz. (…) Każda rzecz, którą powiedział premier Sasin, jest kłamstwem. Rząd zamierza wprowadzić  stawki VAT 18 punktów procentowych powyżej tego, co wymaga Unia Europejska.”

“Rząd zasłania się, twierdząc, że musi podnieść stawkę podatku VAT na gaz, energię i ciepło do 23 punktów procentowych, podczas gdy wymaga tylko 5 punktów procentowych. O 18 punktów procentowych powyżej to jest wszystko dodatek od rządu PiS.” – zaznacza jeden z liderów Konfederacji.

Tomasz Grabarczyk z biura prasowego Konfederacji wprost zadał pytanie skierowane do Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina. “Czy wy macie Polaków za idiotów? Czy naprawdę nie wzięliście pod uwagę, że ktoś zaraz sprawdzi, że kłamiecie w tej sprawie, że UE wcale nie wymaga podnoszenia tych stawek do 23%?”.

Polityk zauważył również, że Bruksela nie pozwala na obniżenie VAT na gaz do 0%, a mimo to w tarczy antyinflacyjnej od kilku miesięcy taka stawka obowiązuje. “Jak się chce, to można.” – skomentował Grabarczyk.