Konfederacja zaprezentowała wnioski o Trybunał Stanu dla Morawieckiego i Tuska! - Konfederacja

Konfederacja zaprezentowała wnioski o Trybunał Stanu dla Morawieckiego i Tuska!

Politycy Konfederacji zaprezentowali w Sejmie dwa wnioski o Trybunał Stanu dla Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska. Obydwaj premierzy oskarżani są przez konfederatów o destrukcję polskiej energetyki. Przedstawione wnioski związane są z ogłoszeniem przez PiS i Solidarną Polskę dwóch komisji ds. polskiej energetyki w latach 2007-2022.

“Trybunał Stanu to instytucja, która w Polsce jest niestety niewykorzystywana. Niestety, ponieważ są ci, którzy powinni przed nim stanąć. Konfederacja rozpoczyna zbiórkę podpisów pod 2 wnioskami o Trybunał stanu dla premierów Tuska i Morawieckiego.” – powiedział Robert Winnicki.

“Obaj panowie powinni siedzieć w tej samej celi za to, co zrobili z polskim bezpieczeństwem energetycznym, za to, w jaki sposób dewastują i poddają pod dyktat Brukseli polską przyszłość, polski przemysł i polską gospodarkę.” – dodał poseł Konfederacji.

W poniedziałek politycy Solidarnej Polski ogłosili powołanie komisji śledczej w sprawie polityki energetycznej polski w latach 2007-2022, której celem ma być postawienie przed Trybunałem Stanu premiera Donalda Tuska. Tego samego dnia Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zaprezentowali ustawę powołującą komisję, już nie śledczą, w tej samej sprawie. Zdaniem Konfederacji jest to element sporu politycznego w obozie władzy. “To jest nic innego jak polityczna rozgrywka w obozie władzy.” – powiedział Tomasz Grabarczyk z biura prasowego Konfederacji.