Konfederacja miała rację w sprawie szczepień! Politycy pytają: I kto tu jeszcze szurem? - Konfederacja

Doniesienia na temat manipulacji, których dopuszczał się koncern farmaceutyczny Pfizer, stawiają pod znakiem zapytania jakość i skuteczność szczepionek przeciwko covid-19. Sama dyrektor Pfizera przyznała, że firma nie testowała swoich preparatów na zapobieganie transmisji wirusa. W dodatku Prokuratura Europejska wszczęła śledztwo w sprawie zakupu szczepionek przez Unię, w którym główną podejrzaną jest szefowa Komisji Europejskiej – Ursula von der Leyen. Politycy Konfederacji wskazują, że jako jedyni mieli odwagę zadawać trudne pytania co do jakości szczepionek i wskazywać na wiele nieprawidłowości z tym związanych. Teraz sami pytają, kto tu jest szurem.

Dyrektor Pfizera Janine Small w trakcie przesłuchania w Parlamencie Europejskim, przyznała, że firma nie testowała swoich preparatów na zapobieganie transmisji.

„Kto tu jest szurem?” – zapytał poseł Grzegorz Braun. „Wcale nie cieszymy się z cudzego nieszczęścia.” – podkreślił polityk. „Firma Pfizer stwierdza, że nie było to oparte na żadnym badaniu naukowym, a więc było praktyką znachorską.”

Prokuratura Europejska potwierdziła, że wszczęła dochodzenie ws. zakupu szczepionek przeciwko COVID-19 przez UE. Główną podejrzaną jest przewodnicząca KE – Ursula von der Leyen, która już w kwietniu 2021 wymieniała sms-y z dyrektorem Pfizera przed podpisaniem przez UE kontraktu na zakup zakupie 1,8 miliarda dawek szczepionek BioNTech/Pfizer o wartości 35 miliardów euro.

„Coraz więcej wskazuje na to, że ta zmasowana akcja sprzedaży nam szczepionek od samego początku była jednym wielkim przekrętem. Począwszy od braku jakikolwiek badań na zaprzestanie transmisji wirusa po zaszczepieniu, przez cały czas zmniejszającą się deklarowaną skuteczność szczepionki, po niejasny proces zakupowy. Dodajmy do tego zmasowaną akcję medialną wspierają przez celebrytów i kneblowanie debaty publicznej.” – powiedział Sławomir Mentzen.

„Pewien zdrowy sceptycyzm to zupełnie naturalny odruch. Nie rozumiem, czemu ludzie nie ufający TVP, nagle uwierzyli TVP, kiedy mówiono tam o szczepionkach.” – dodał nowy prezes KORWiN. “Nie dopuśćmy do tego, aby kolejne lata, podobnie jak poprzednie dwa lata, były za kilka lat wspominane jako okres ciemnoty i upadku rozumu.”