Konfederacja zbiera podpisy pod komisją śledczą do zbadania okoliczności śmierci Andrzeja Leppera - Konfederacja

5 sierpnia mija 11 rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Do tej pory wielu uważa, że były wicepremier nigdy nie popełniłby samobójstwa. Politycy Konfederacji zbierają podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Andrzeja Leppera.

Konfederacja przygotowała wniosek o powołanie komisji śledczej do zbadania zarzutu nieprawidłowości w postępowaniu karnym wyjaśniającym okoliczności śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera. Politycy potrzebują 46 podpisów posłów. Koło Konfederacji liczy 11 parlamentarzystów, więc posłowie zbierają podpisy w innych klubach.

„Uważamy, że powinna powołana być komisja śledcza, która wyjaśni wszystkie nieprawidłowości, które pojawiły się podczas tego śledztwa i wyjaśni wszystkie okoliczności, które towarzyszyły śmierci Andrzeja Leppera.” – powiedział poseł Artur Dziambor. „Zachęcamy i apelujemy do wszystkich posłów, wszystkich partii politycznych, żeby podpisali się pod tym wnioskiem.”