Konfederacja wstrzyma się w głosowaniu nad zmianami w Sądzie Najwyższym - Konfederacja

Konfederacja wstrzyma się w głosowaniu nad zmianami w Sądzie Najwyższym

Koło Poselskie Konfederacja wstrzyma się w głosowaniu nad zmianami w Sądzie Najwyższym, powiedzieli politycy tej formacji. Zaznaczają, że nie zamierzają wchodzić w jałowy spór o polskie sądownictwo, który ciągnie się latami. Konfederacja sama zgłosiła swoje poprawki, których celem jest systemowa reforma wymiaru sprawiedliwości.

Spór o sądownictwo, który widzimy to jest teatr, a za kulisami toczy się walka nie o to, jak naprawić sądownictwo, ale od których sił politycznych będzie ono zależne. – powiedział Konrad Berkowicz.

„Złożyliśmy własny projekt w tej sprawie, który wynosi ten problem ponad spór od wpływy, bo wprowadza ławy przysięgłych. Oczywiście został on odrzucony przez dwie strony.”

My nie chcemy, żeby sądownictwo było zależne od tej, czy innej siły politycznej, dlatego wstrzymamy się od głosu. – powiedział poseł Konfederacji.

Bosak: Rządzący sprzedają polską suwerenność za pieniądze.

Reformy PiS w żaden sposób nie przyspieszyły postępowań, nie przybliżyły Polaków do sprawiedliwości, nie podniosły poczucia praworządności. – powiedział wiceprzewodniczący Koła Konfederacji, Krzysztof Bosak.

Ta polityka doprowadziła do tego, że rząd jest zakładnikiem Unii Europejskiej. Błędna decyzja premiera Morawieckiego, by poddać się pod ocenę w zakresie wydawania środków unijnych, spowodowała, że dziś prawo pisze się poza Polską. – Bosak podkreślił, że dzisiejsze zmiany w Sądzie Najwyższym są po to, by otrzymywać finansowanie z Brukseli w celu ratowania koniunktury gospodarczej. – Rządzący w imię utrzymania rządu sprzedają części polskiej praworządności za pieniądze.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI