Konfederacja krytycznie na temat słów premiera o Norwegii: To jest kardynalny błąd - Konfederacja

Politycy Konfederacji skomentowali słowa premiera Mateusza Morawieckiego pod adresem Norwegii. Szef polskiego rządu w mocnych słowach powiedział, że Norwegia wykorzystuję wojnę do bogacenia się na cenach surowców, którymi handluje. – To jest kardynalny błąd w stosunkach międzynarodowych. – mówią konfederaci.

Poseł Robert Winnicki tak skomentował słowa premiera – Takie wypowiedzi, takie stawianie się na arenie międzynarodowej, jeszcze apelując do młodych słuchaczy, żeby kontaktowali się ze swoimi znajomymi z Norwegii, to jest stawianie się jako totalnie niepoważnego gracza na arenie międzynarodowej.

Norwegia ma się stać w tym roku naszym kluczowym partnerem gospodarczym. Norwegia ma zastąpić Rosję jako główne źródło gazu dla Polski. Czy to jest jakiś wstęp do negocjacji? Tak się nie robi. To jest kardynalny błąd w stosunkach międzynarodowych. – dodał Winnicki.

Norwegia jest w tym momencie partnerem przyszłości. Baltic Pipe, który ma być uruchomiony w październiku, ma mieć przepustowość na poziomie ok. 10 miliardów sześciennych. 3 miliardy mają być na bazie kontraktów PGNiG, które jeszcze nie zostały zawarte. Jeżeli partner strategiczny jest tak obrażany, to jednak takie rzeczy są zapamiętywane. – powiedział poseł Artur Dziambor. – Milczenie było szansą, ale nie zostało wykorzystane.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI