Europosłowie głosują przeciwko Polsce: Zdrada interesów narodowych! - Konfederacja

Europosłowie głosują przeciwko Polsce: Zdrada interesów narodowych!

Posłowie Konfederacji zabrali głos w sprawie czwartkowego głosowania w Parlamencie Europejskim. PE przyjął rezolucję dotyczącą tzw. mechanizmu warunkowości (pieniądze za praworządność), która jest wymierzona także w Polskę. Za rezolucją głosowało kilku polskich parlamentarzystów, a wielu z nich wstrzymało się od głosu. Konfederaci nazywają to zdradą interesów narodowych.

“Sytuacja, w której polscy politycy w PE podnoszą rękę za rezolucją, która ma doprowadzić do tego, żeby uderzyć w interesy finansowe polskiego państwa i społeczeństwa to po prostu zdrada interesów narodowych.” – powiedział poseł Krzysztof Bosak.

Bosak przyznał, że obecnie polscy europarlamentarzyści, którzy głosują w Parlamencie Europejskim przeciwko interesowi Polski, są w rzeczywistości bezkarni. – “Jedyne co możemy zrobić, to naświetlać ich nazwiska w życiu publicznym, żeby wyborcy wiedzieli z kim mamy do czynienia.”

Konfederacja: Bez pieniędzy z UE doprowadzimy się do bankructwa

Konfederaci przypomnieli również, że to nie czas na spory na linii PO-PiS na arenie międzynarodowej, ponieważ teraz Polsce bardzo potrzebne są unijne pieniądze: “Żądamy od polskich polityków polskiej elity, premiera, prezydenta, władzy, żeby naciskały na UE do tego, żeby wydobyć finansowanie na to, co zostało przedwczoraj uchwalone w Sejmie, bo w przeciwnym razie, pomagając, doprowadzimy się przy okazji do bankructwa.” – powiedział poseł Artur Dziambor.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI