Konfederacja składa wniosek o zmianę nazwy sali sejmowej! Zamiast Geremka ma być Dmowski. - Konfederacja

Politycy Konfederacji odnieśli się do decyzji Rady Miasta Warszawy o zmiany nazwy ronda im. Romana Dmowskiego na rondo “praw kobiet”. Są oni temu stanowczo przeciwni i zapowiadają własny wniosek o zmianę nazwy sali sejmowej z sali im. Bronisława Geremka, na salę im. Romana Dmowskiego.

Robert Winnicki: Platforma Obywatelska w Warszawie zadecydowała, że będzie toczyć wojnę o pomniki, że będzie toczyć wojnę przeciwko jednemu z ojców niepodległości. My zakończymy tę wojnę udowadniając, że nie będzie rugowania Romana Dmowskiego z przestrzeni publicznej” – Winnicki zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży wniosek o zmianę nazwy sali w budynku G parlamentu, z sali im. Bronisława Geremka na salę im. Romana Dmowskiego.Będziemy się domagali tego, że w parlamencie RP Roman Dmowski był należycie uhonorowany.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI