Konfederacja chce postawienia muru na granicy z Białorusią! - Konfederacja

Konfederacja chce postawienia muru na granicy z Białorusią!

Politycy Konfederacji alarmują, że przez granicę polsko-białoruską przedziera się coraz więcej ludzi. Polskie służby nie dają sobie rady, a rząd cały czas nie zdecydował się na postawienie porządnego ogrodzenia na granicy. Konfederaci chcą, by państwo wybudowało nowoczesny mur, taki jak na granicy grecko-tureckiej.

Krystian Kamiński: “Mijają kolejne dni stanu wyjątkowego i nie widzimy, aby rząd PiS robił cokolwiek, aby ta sytuacja dążyła do zakończenia. W ciągu ostatnich 7 dni mieliśmy ponad 4100 prób nielegalnego przekroczenia granicy które zostały zahamowane przez naszą Straż Graniczną.
“Nie ma wątpliwości, że w cieniu Łukaszenki cichym bohaterem tych wydarzeń jest również Federacja Rosyjska. Są to działania poniżej progu wojny.” – powiedział poseł Krzysztof Tuduj, dodając: “Wszystko w rękach polskiego rządu.”

To czego my oczekujemy od rządu, to stuprocentowego, pewnego zabezpieczenia granicy (…) Można to zrobić za pomocą odpowiedniej instalacji na granicy.

Tuduj przedstawił zdjęcie muru na granicy grecko-tureckiej oraz porównanie z ogrodzeniem na granicy polsko-białoruskiej. Na pierwszy rzut oka widać kolosalną różnicę w jakości zapory. Greckie umocnienia są wysokie i nowoczesne. Ich przekroczenie wydaje się praktycznie niemożliwe. Dla porównania na granicy z Białorusią rząd postawić zasieki, które niejednokrotnie zostały już zniszczone.
“Wystarczy rzucić kłodę, czy drabinę, żeby sobie z nimi poradzić. Taką zaporę mogą też rozerwać w parę minut lewackie bojówki. Ten płotek powstrzymuje nielegalnych imigrantów o minutę, bo mniej więcej tyle trzeba, żeby go rozerwać.” – powiedział poseł Tuduj. – “Nie ma możliwości, żeby takie coś zapewniło bezpieczeństwo”.
“Chcemy widzieć na granicy zabezpieczenie w postaci nowoczesnego muru. (…) Potrzebujemy informacji dla tych krajów, z których ci nielegalni imigranci przebywają, że tędy się nie przejdzie. Taką informację z Polski rząd powinien nadawać.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI