Konfederacja pod ambasadą Australii: Tak rodzi się totalitaryzm! - Konfederacja

Konfederacja pod ambasadą Australii: Tak rodzi się totalitaryzm!

Politycy Konfederacji zabrali głos na konferencji prasowej pod ambasadą Australii w Warszawie, odnosząc się do terroru sanitarnego, który ich zdaniem panuje w tym państwie. W Australii utrzymywane są jedne z najcięższych obostrzeń na świecie, a obywatele coraz częściej wyrażają wobec nich swój sprzeciw. Liderzy Konfederacji uważają, że mamy do czynienia z totalitaryzmem quasi-demokratycznym.

W dwóch największych stanach Australii (Wiktoria i Nowa Południowa Walia) od wielu miesięcy utrzymywane są obostrzenia, których bardzo rygorystycznie przestrzega. Nadal obowiązują: godzina policyjna od godz. 21:00; 1682 $ kary jeśli jesteś poza domem “bez ważnego powodu”; nie można odwiedzać rodziny i znajomych; 200 $ kary jeśli nie masz maseczki (w pomieszczeniach i na zewnątrz); można ćwiczyć na powietrzu tylko raz dziennie w ciągu godziny; tylko jedna osoba w gospodarstwie domowym może wyjść z domu np. po zakupy; nie wolno podróżować dalej niż 3 mile od domu; policja może wejść do domu bez nakazu.

Przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacji, poseł Jakub Kulesza, powiedział: Tak jak przykład Korei Północnej pokazuje nam czym kończy się totalitaryzm w wersji komunistycznej, tak przykład Australii pokazuje czym się kończy totalitaryzm quasi demokratyczny. To szaleństwo! Coraz ostrzejszy lockdown doprowadził do wzrostu zakażeń. (…) To nie są teorie spiskowe! Tak rodzi się totalitaryzm na naszych oczach. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by do takich sytuacji nie doszło w Polsce! Stąd nasza aktywność na polu protestów społecznych!”.

Michał Nieznański (Ruch Narodowy): Lockdowny, które wprowadzały poszczególne państwa, czy to Australia, czy to Polska, po prostu nie działały! Mamy do czynienia z manipulowaniem danymi i testami.” – działacz RN odniósł się między innymi to informacji, które potwierdzają, że w Australii pomimo wielu obostrzeń, liczba zakażeń nadal wzrasta. Ten wzrost notowany jest od 7 lipca Australia. 7 lipca – 29 zakażeń, 26 września 1733. 7 lipca średnia tygodniowa wynosiła 36. 26 września średnia tygodniowa wynosi 1702.

Grzegorz Braun: “Domagamy się od władz australijskich natychmiastowego zaprzestania tych praktyk. Natychmiastowego powrotu do standardów cywilizacyjnych. Australia taką, jaką ją widzimy w ostatnich tygodniach, wypisała się sama ze zbiorowości narodów państw cywilizowanych”. Braun dodał, że oczekuje od rządu polskiego pomocy Polakom, których mieszkają w Australii i są represjonowani przez władze tego państwa.

Marsz “Stop Segregacji Sanitarnej” organizowany przez Konfederację już 2 października w Warszawie! Wydarzenie zacznie się o godzinie 12:00 na placu Zamkowym. Protestujący przemaszerują pod Sejm.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI