Szkoła ma uczyć, a nie szczepić! - Konfederacja

Szkoła ma uczyć, a nie szczepić!

Politycy Konfederacji wyrazili sprzeciw wobec segregacji sanitarnej, do której ich zdaniem dochodzi w polskich szkołach. Powołują się na przykłady wysyłania uczniów na naukę zdalną z powodu pojedynczych zakażeń koronawirusem i dzieleniu uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych. Zdaniem konfederatów polska szkoła powinna skupić się dziś na edukacji, a nie szczepieniach, by wyjść z kryzysu, w który została zaprowadzona przez trwający cały poprzedni rok szkolny lockdown.

Michał Urbaniak: „Ciężko mówić o stabilności w polskiej szkole. Pomimo zapowiedzi ministra Czarnka dochodzi do segregacji sanitarnej w polskich szkołach i wysyłania niezaszczepionych na naukę zdalną! Wystarczy, że 1 uczeń lub pracownik jest podejrzany o zakażenie.”

Urbaniak odniósł się do głośnego przykładu z miejscowości Jegłownik i Gronowo Elbląskie, gdzie uczniowie z trzech klas przebywają na kwarantannie. Powodem jest kontakt z nauczycielką, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Na kwarantannę skierowanych zostało około 110 uczniów. Warto dodać, że nauczycielka była w pełni zaszczepiona.

„Przypominamy, że w Sejmie mrożony jest projekt ustawy  Stop Segregacji Sanitarnej. Mógłby on uchronić polskich uczniów przed segregowaniem ich. Szkoła ma przede wszystkim uczyć, dawać wiedzę, a nie segregować uczniów na lepszych i gorszych.” – dodał poseł.

Przedstawiciel biura prawnego Konfederacji, Witold Stoch: „Segregacja sanitarna nie ma sensu, także wysyłanie niezaszczepionych, a nie chorych uczniów, na naukę zdalną! Mamy coraz więcej przykładów osób zaszczepionych, które chorują i przenoszą wirusa. (…) Segregacja sanitarna w szkole może doprowadzić do tego, że niektórzy uczniowie ciągle będą na nauczaniu zdalnym i to paradoksalnie przez chorobę kogoś zaszczepionego. To spowoduje istnienie uczniów dwóch prędkości, co spowoduje zmiany w ich poziomie wykształcenia”.

Stoch zapowiedział, że już w środę 15 września o 16:00 pod pomnikiem Wincentego Witosa na placu Trzech Krzyży w Warszawie rozpocznie się protest organizowany przez Konfederację pod nazwą „Stop Segregacji Sanitarnej”. Manifestacja celowo zbiega się z rozpoczęciem posiedzenia Sejmu, na którym procedowana będzie powiązana z segregacją sanitarną ustawa 1449. Konfederacja bardzo stanowczo wyraża sprzeciw wobec tego projektu.

Dyrektor biura prasowego, Tomasz Grabarczyk: „Szkoła ma uczyć, a nie szczepić! Pomimo zapewnień ministra Czarnka w szkołach dochodzi do segregacji sanitarnej uczniów! Czy chcemy wychować pokolenie Polaków kompletnie niedouczonych, którym odebrano możliwość normalnego zdobywania wiedzy?”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI