Konfederacja w całości przeciwko podwyżkom dla polityków! - Konfederacja

Konfederacja w całości przeciwko podwyżkom dla polityków!

Koło Konfederacja będzie jednogłośnie głosowało przeciwko podwyżkom dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych, a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów. – To jest po prostu niemoralne.

Robert Winnicki: „Konfederacja nie jest przeciwna rozsądnym wynagrodzeniom w życiu publicznym. One są potrzebne w sytuacji, w której państwo ma być dobrze zarządzane. Ale nie może być tak, że w sytuacji, w której rząd podnosi podatki jednoosobowym działalnością gospodarczym, w sytuacji, w której rządzący nie pomagają, a chcą dobić polskich przedsiębiorców, podnoszone są wynagrodzenia nie tylko parlamentarzystów, ministrów, prezydenta i byłych prezydentów, ale też wszystkich samorządowców. Najpierw trzeba odpowiedzieć na gospodarczy kryzys covidowy i pocovidowy, a dopiero później można myśleć o jakiejś sensownej, transparentnej dyskusji.

Jeden z liderów Konfederacji dodał: „Nie możemy w tym momencie za pomocą ustaw czy rozporządzeń podnosić pensje politykom, kiedy tak wielu Polaków czuje niepewność, tak wiele firm znalazło się na skraju bankructwa.”

To jest po prostu niemoralne. Niemoralnym jest sytuacja, w której wielu tysięcy przedsiębiorców nie otrząsnęło się po bezprawnym lockdownie, a teraz rząd straszy ich następnym. To jest niemoralne, kiedy miliony Polaków straciło pracę i walczy o przetrwanie, a rząd walczy o podwyżkę pensji dla tysięcy polityków. – powiedział dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk.

Grabarczyk dodał, że projekt ustawy o podwyżkach powinien być również odczytywany jako korupcja polityczna, którą stosuje Jarosław Kaczyński wobec swoich działaczy partyjnych w całej Polsce – „Postraszył wszystkich swoich kolegów partyjnych tym, że być może będą jakieś cięcia w spółkach skarbu państwa. Teraz chce dać im coś w zamian.”

W zeszłym roku Konfederacja była jedynym ugrupowaniem, które w całości, zgodnie zagłosowało przeciwko podwyżkom dla posłów i senatorów. Kilkanaście dni temu Rada Liderów Konfederacji wydała bardzo jasny komunikat, w którym stanowczo sprzeciwiła się ponownej, tym razem udanej, próbie podniesienia uposażeń parlamentarzystów.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI