„Wiadomości nie są dobre dla przedsiębiorców” - Konfederacja

„Wiadomości nie są dobre dla przedsiębiorców”

Poseł Bronisław Foltyn krótko i na temat o sytuacji przedsiębiorców w programie Gość Dnia w telewizji TVT.

– Prawdę mówiąc sytuacja po wyborach nie uległa większej zmianie. Wręcz to co nam przygotowała wcześniejsza ekipa, czyli podniesienie np. składek zusowskich czy rozwiązań podatkowych… tutaj nic się nie zmieniło. Stawki zusowskie wzrosły, problemy, które były wcześniej pozostały.

Nowa koalicja rządząca obiecała, że od razu, od pierwszego dnia weźmie się do ciężkiej pracy. W ciągu 100 dni wprowadzi 100 projektów. I tam były również takie rozwiązania jak słynna kwota wolna od podatku 60 tysięcy. To by bardzo pomogło i zwykłym osobom pracującym i przedsiębiorcom.
Miał być też dobrowolny ZUS. Tutaj ani widu, ani słychu. Nic się nie dzieje.

Chodzi o to, że nic [żadne ustawy] nie wychodzi z tych ministerstw. Także mamy totalny zastój. W Sejmie nic się nie dzieje. Nic się nie zmienia. Także wiadomości nie są dobre dla przedsiębiorców. Muszą sobie jakoś dawać radę. Zmian na razie nie będzie żadnych.

Cała rozmowa z posłem Bronisławem Foltynem na kanale Telewizji TVT na YouTube