Zasady Europejskiego Zielonego Ładu MUSZĄ TRAFIĆ DO KOSZA! - Konfederacja

Zasady Europejskiego Zielonego Ładu MUSZĄ TRAFIĆ DO KOSZA!

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

Dziś o unijnych eko-fanatykach, bowiem wszystko wskazuje na to, że albo zatrzymamy katastrofalną politykę Komisji Europejskiej, albo… Polaków czeka finansowa katastrofa. Planowane PRZYMUSOWE zmiany dla mieszkańców Unii Europejskiej są tak „odklejone” od rzeczywistości i tak nielogiczne, że aż trudno uwierzyć, że nadal są w Polsce forsowane.

Zasady Europejskiego Zielonego Ładu MUSZĄ TRAFIĆ DO KOSZA! Ale do rzeczy…

Do 2030 r. 16% właścicieli najsłabiej docieplonych budynków mieszkalnych (charakterystyka G) w Polsce czeka OBOWIĄZKOWA termomodernizacja – mowa także o obowiązkowej wymianie pieców np. na kotły gazowe. Podobno są ekologiczne! Oczywiście będą rządowe dotacje, przy czym za większość termomodernizacji, Polacy będą zmuszeni zapłacić z WŁASNEJ KIESZENI! Rządzących nie interesuje, skąd obywatele wezmą pieniądze. Zasada bowiem brzmi: jeśli uśmiechnięta Bruksela coś postanowi – to tak trzeba. Koniec i kropka.

• Jednocześnie od 2030 r. ma wejść w życie ZAKAZ instalowania kotłów gazowych w nowo wznoszonych budynkach w Polsce. Od 2030 r. coraz bardziej nowoczesne kotły gazowe już eko… ponoć NIE BĘDĄ.

• Co więcej, rząd wpadł na pomysł, aby od 2027 r. ceny gazu nie były już odgórnie ustalane przez Urząd Regulacji Energetyki. Co z pewnością przełoży się na… wzrost cen gazu. W ten sposób rząd „dołoży do pieca” właścicielom kotłów gazowych, i poprzez wzrost cen gazu spowoduje, że kotły gazowe PRZESTANĄ BYĆ atrakcyjną formą ogrzewania budynków. Pomimo, że jeszcze niedawno rząd uruchomił swoją propagandę i zainicjował „modę na gaz” wśród Polaków.

• Co jeszcze bardziej nielogiczne, ta sama Unia, która jeszcze parę lat temu zachęcała Polaków do montowania kotłów gazowych (ponoć były eko!), od 2029 r. planuje wprowadzenie całkowitego zakazu ich sprzedaży! Intelektualny majstersztyk!

• Jeśli Polacy myślą, że NIE będą musieli za nic płacić z własnej kieszeni i że NIE staną się „dobrowolnie” częścią patologicznego Europejskiego Zielonego Ładu – to się grubo mylą. Unia jedzie walcem, a Europejska dyrektywa EPBD (która reguluje zasady zielonego ładu) już daje możliwość polskiemu rządowi NAKŁADANIA kar finansowych na właścicieli tych domów i budynków mieszkalnych, które zostaną niedocieplone. Wystarczy przeczytać Artykuł 31 dyrektywy.

• Czas się obudzić! Bowiem już za parę lat Polaków czekają potężne KARY FINANSOWE za nierealizowanie nielogicznych wytycznych unijnej transformacji ekologicznej. Nadchodzi finansowe tsunami dla wielu polskich rodzin i należy to szaleństwo zatrzymać! TERAZ. Pytanie, czy lewicujący polski rząd, pod wodzą Pana premiera Donalda Tuska, stanie po stronie Polaków..? Bowiem Unia Europejska zaczyna stawać się czymś, czym nie była, gdy… Polska do niej przystępowała – niemal 20 lat temu.

Skomentuj