Polska w Unii Europejskiej staje się zwykłą wydmuszką - Konfederacja

Polska w Unii Europejskiej staje się zwykłą wydmuszką

Grzegorz Płaczek na serwisie X.

Przepraszam, czy już można oficjalnie potwierdzić, że Polska w Unii Europejskiej staje się zwykłą wydmuszką?

Prezydent Francji w wywiadzie dla „The Economist” właśnie potwierdził francusko-niemieckie porozumienie w sprawie ZNIESIENIA PRAWA WETA w sprawach polityki zagranicznej i podatków. Innymi słowy decyzje w tych obszarach będą podejmowane przez największych graczy w Europie, a słabsze państwa będą mogły kupić sobie jedynie popcorn i przyglądać się temu, jak bez jednego pocisku tracą swoją suwerenność.

• Co więcej, zgoda na takie patologiczne rozwiązanie miałaby być warunkiem przyjęcia nowych członków do Unii Europejskiej, a konkretnie Ukrainy i Mołdawii. Dlatego Ukraina NIE powinna zostać członkiem Unii Europejskiej.

• Jeśli dojdzie do przekazania kolejnych kompetencji eurokratom – Polacy mogą zacząć się już pakować, bowiem ZNIESIENIE PRAWA WETA oznacza odebranie państwom członkowskim kolejnych obszarów ich autonomii. Przejęcie ich przez Brukselę jest skrajnie niebezpieczne i w oczywisty sposób służy interesom największych państw Unii Europejskiej – Francji i Niemcom.

• Federalizacja Europy przyspiesza i to od nas zależy, czy eurokraci oraz brukselscy eco-fanatycy stworzą superpaństwo, czy raczej Polacy staną odważnie na straży swojej suwerenności? W Brukseli zaczyna się robić nieprzyjemnie.

Komentarze (1)

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.