Polska w Unii Europejskiej staje się zwykłą wydmuszką - Konfederacja

Polska w Unii Europejskiej staje się zwykłą wydmuszką

Grzegorz Płaczek na serwisie X.

Przepraszam, czy już można oficjalnie potwierdzić, że Polska w Unii Europejskiej staje się zwykłą wydmuszką?

Prezydent Francji w wywiadzie dla „The Economist” właśnie potwierdził francusko-niemieckie porozumienie w sprawie ZNIESIENIA PRAWA WETA w sprawach polityki zagranicznej i podatków. Innymi słowy decyzje w tych obszarach będą podejmowane przez największych graczy w Europie, a słabsze państwa będą mogły kupić sobie jedynie popcorn i przyglądać się temu, jak bez jednego pocisku tracą swoją suwerenność.

• Co więcej, zgoda na takie patologiczne rozwiązanie miałaby być warunkiem przyjęcia nowych członków do Unii Europejskiej, a konkretnie Ukrainy i Mołdawii. Dlatego Ukraina NIE powinna zostać członkiem Unii Europejskiej.

• Jeśli dojdzie do przekazania kolejnych kompetencji eurokratom – Polacy mogą zacząć się już pakować, bowiem ZNIESIENIE PRAWA WETA oznacza odebranie państwom członkowskim kolejnych obszarów ich autonomii. Przejęcie ich przez Brukselę jest skrajnie niebezpieczne i w oczywisty sposób służy interesom największych państw Unii Europejskiej – Francji i Niemcom.

• Federalizacja Europy przyspiesza i to od nas zależy, czy eurokraci oraz brukselscy eco-fanatycy stworzą superpaństwo, czy raczej Polacy staną odważnie na straży swojej suwerenności? W Brukseli zaczyna się robić nieprzyjemnie.

Komentarze (1)