Unia Europejska a kwestia... banana! - Konfederacja

Unia Europejska a kwestia… banana!

Konrad Berkowicz w mediach społecznościowych cytuje unijne przepisy dotyczące… bananów.

– To jest banan. A to jest unijne rozporządzenie ustanawiające normy handlowe dotyczące bananów, zasady weryfikacji zgodności z tymi normami handlowymi i wymogi dotyczące powiadomień w sektorze bananów.

Czytamy w nim m.in. że minimalna dopuszczalna długość wynosi 14 cm a szerokość przekroju poprzecznego owocu między powierzchniami bocznymi a środkiem prostopadle do osi podłużnej wynosi 27 mm.

Kilkusekundowa decyzja klienta, który sam ocenia czy jakość banana mu odpowiada została przelana przez unijnych urzędników na kilkunastostronicowe rozporządzenie.

Jeśli chcesz żyć normalnie pomóż Konfederacji wystartować w eurowyborach. Wydrukuj kartę, zbierz podpisy wśród znajomych i rodziny i skontaktuj się z koordynatorem w swoim regionie.

Wszystkie informacje dostępne na stronie: Konfederacja.pl/formularze-zbiorki-podpisow-europarlament/

@konradberkowicz Kilkusekundowa decyzja każdego klienta, o tym, czy chce kupić danego banana zostala przez unijnych urzednikow przelana na 12-stronicowe rozporządzenie. Jeśli masz dosc unijnych absurdów pomóż Konfederacji wystartować w wyborach! #berkowicz #europeanunion #europeanparliament #konfederacja #wybory ♬ original sound – Konrad Berkowicz